Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci włączyli się w akcję "Szlachetna Paczka"

  • Dodano: 2020-12-15 06:45, aktualizacja: 2020-12-15 06:55

Policjanci i pracownicy cywilni świętochłowickiej komendy dołączyli do grona darczyńców w tegorocznej akcji „Szlachetna Paczka”. Dzięki zbiórce przeprowadzonej z inicjatywy mundurowych oraz przedstawiciela NSZZP w Świętochłowicach, stróże prawa wsparli jedną z miejscowych rodzin. Dzisiaj, w związku ze zbliżającymi się świętami stróże prawa wspólnie z wolontariuszką przekazali rodzinie sprzęt AGD oraz choinkę.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny

Jego głównym celem jest pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Po zapoznaniu się z historiami i potrzebami rodzin zakwalifikowanych do projektu, darczyńcy i dobroczyńcy z całej Polski wybierają z listy konkretne rodziny, dla których deklarują przygotowanie paczek. Podczas Finału Szlachetnej Paczki darczyńcy dostarczają paczki do specjalnie przygotowanych na tę okoliczność magazynów, skąd wolontariusze przewożą je do wskazanych rodzin. Finał Szlachetnej Paczki, nazywany „weekendem cudów”, odbywa się co roku na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.

Policjanci i pracownicy cywilni świętochłowickiej komendy dołączyli do grona darczyńców w tegorocznej akcji „Szlachetna Paczka”. Mundurowi ze świętochłowickiej komendy już nie raz udowodnili, że niesienie pomocy potrzebującym nie jest im obojętne. Dzięki zbiórce przeprowadzonej z inicjatywy mundurowych oraz przedstawiciela NSZZP w Świętochłowicach, stróże prawa zebrali środki, które zostały przeznaczone na wsparcie podstawowych potrzeb jednej z miejscowych rodzin. Oprócz żywności, artykułów chemicznych i innych produktów pierwszej potrzeby, które trafiły już w piątek do sztabu akcji, stróże prawa postanowili spełnić także te większe marzenia. Dzisiaj wspólnie z wolontariuszką policjanci przekazali rodzinie sprzęt AGD. Jednak to nie jedyny dar, z jakim przybyli. Stróże prawa zadbali także o atmosferę zbliżających się świąt, przekazując świąteczne drzewko, na którym już niebawem rozbłysną kolorowe światełka.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy włączyć się w tę szlachetną akcję. Mamy nadzieję, że nasza pomoc sprawi, że zbliżające się święta będą dla obdarowanej rodziny radośniejsze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.