Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier

  • Dodano: 2021-08-05 08:15, aktualizacja: 2021-08-05 06:39

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ze świętochłowickiej komendy zlikwidowali nielegalny salon gier w śródmieściu. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli trzy urządzenia do gier hazardowych.

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna i kara nawet 3 lat więzienia

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali w śródmieściu udostępniane są automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. W połowie minionego tygodnia stróże prawa wkroczyli do tego punktu. Ich podejrzenia potwierdziły się.

W lokalu policjanci znaleźli 3 nielegalne maszyny

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, którzy przeprowadzili tak zwane gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Maszyny trafiły do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych, właścicielom grożą surowe kary w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Danuta

    Nic takiego chociaż pkt wracaja. Dla mnie dobra robota w koncu ktos cos z tym robi!

  • mieszkaniec

    policja likwiduje ciągle ten sam salon gier?

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również