Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Atak nożownika w Lipinach!

  • Dodano: 2021-06-09 15:30

We wtorek (8 czerwca) w dzielnicy Lipiny doszło do ugodzenia nożem 33-letniego mieszkańca Świętochłowic. Poszkodowany trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o dokonanie tego czynu. Śledztwo w sprawie prowadzi chorzowska prokuratura.


Atak nożownika w Lipinach

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zostali wczoraj pilnie wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w dzielnicy Lipiny. Na miejscu zastali mężczyznę z raną szyi. Mundurowi ustali, że pomiędzy 33-latkiem a młodym mężczyzną doszło do awantury, w której trakcie mężczyzna zaatakował świętochłowiczanina i dźgnął go nożem, a następnie uciekł. 

- Stróże prawa niezwłocznie udzielili pokrzywdzonemu pomocy przedmedycznej. Ze względu na poważne obrażenia mieszkańca Świętochłowic na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który przetransportował rannego do jednego ze śląskich szpitali - czytamy na stronie KMP Świętochłowice.


Policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę

Na miejsce została skierowana ekipa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła szereg czynności, ustalając okoliczności zdarzenia oraz dane osoby podejrzanej. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Świętochłowic. 

- Policjanci natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania, które zakończyły się zatrzymaniem mężczyzny jeszcze tego samego wieczora. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna została osadzony w policyjnym areszcie - czytamy na stronie KMP Świętochłowice

Kryminalni zgromadzili materiał dowodowy, który został przekazany do chorzowskiej Prokuratury Rejonowej. Niebawem młody mieszkaniec Świętochłowic zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie zostanie przesłuchany. Śledztwo w sprawie trwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również