Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice częścią SIM Śląsk

  • Dodano: 2021-05-10 08:15, aktualizacja: 2021-05-10 06:18

Rusza projekt budowy nowych osiedli mieszkań czynszowych w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej – SIM Śląsk, do której przystąpiły dziś Świętochłowice, Chorzów, Tarnowskie Góry i Zabrze.

SIM Śląsk wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości (KZN) zbudują mieszkania na wynajem z umiarkowanym czynszem i – co bardzo ważne – z drogą dojścia do własności.

Do spółki SIM Śląsk przystąpiły z udziałami po 3 mln zł – wcześniej zapewnionymi w postaci rządowych dotacji – cztery miasta wespół z KZN. Świętochłowice, Tarnowskie Góry i Zabrze wniosły też miejskie działki, na których powstawać mają w pierwszych etapach inwestycje liczące od kilkudziesięciu do ponad stu lokali.

Uczestniczący w dzisiejszej konferencji prasowej dot. powołania spółki SIM Śląsk wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin wskazał na ogromny głód mieszkań w Polsce – przy jednoczesnej rekordowej podaży droższych mieszkań deweloperskich.

W pierwszym etapie w ramach SIM Śląsk w Świętochłowicach powstanie ok. 110 mieszkań.

Świętochłowice w tym gronie są miastem najmniejszym. Wierzę jednak, że pomimo naszym 13 km kwadratowych jesteśmy dopiero o krok przed rozwojem mieszkalnictwa w naszym mieście – podkreślił podczas konferencji Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic. – Wyobrażam sobie Świętochłowice, jako miasto rzeczywistego rozkwitu, gdzie kołem napędowym będzie z jednej strony możliwość rozbudowy mieszkalnictwa, a z drugiej strony otwarcie na zaniedbywane do tej pory tereny inwestycyjne.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • ehhhhh

    "co bardzo ważne – z drogą dojścia do własności." Własnie to jest najgorsze. Kupi jeden z drugim mieszkanie, wyprowadzi się i będzie podnajmowac potem jako własne z własnymi stawkami. Czyli koło się zamyka i znowu będzie brakować mieszkań niskoczynszowych.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.