Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice częścią SIM Śląsk

  • Dodano: 2021-05-10 08:15, aktualizacja: 2021-05-10 06:18

Rusza projekt budowy nowych osiedli mieszkań czynszowych w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej – SIM Śląsk, do której przystąpiły dziś Świętochłowice, Chorzów, Tarnowskie Góry i Zabrze.

SIM Śląsk wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości (KZN) zbudują mieszkania na wynajem z umiarkowanym czynszem i – co bardzo ważne – z drogą dojścia do własności.

Do spółki SIM Śląsk przystąpiły z udziałami po 3 mln zł – wcześniej zapewnionymi w postaci rządowych dotacji – cztery miasta wespół z KZN. Świętochłowice, Tarnowskie Góry i Zabrze wniosły też miejskie działki, na których powstawać mają w pierwszych etapach inwestycje liczące od kilkudziesięciu do ponad stu lokali.

Uczestniczący w dzisiejszej konferencji prasowej dot. powołania spółki SIM Śląsk wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin wskazał na ogromny głód mieszkań w Polsce – przy jednoczesnej rekordowej podaży droższych mieszkań deweloperskich.

W pierwszym etapie w ramach SIM Śląsk w Świętochłowicach powstanie ok. 110 mieszkań.

Świętochłowice w tym gronie są miastem najmniejszym. Wierzę jednak, że pomimo naszym 13 km kwadratowych jesteśmy dopiero o krok przed rozwojem mieszkalnictwa w naszym mieście – podkreślił podczas konferencji Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic. – Wyobrażam sobie Świętochłowice, jako miasto rzeczywistego rozkwitu, gdzie kołem napędowym będzie z jednej strony możliwość rozbudowy mieszkalnictwa, a z drugiej strony otwarcie na zaniedbywane do tej pory tereny inwestycyjne.

Komentarze (1)    dodaj »

  • ehhhhh

    "co bardzo ważne – z drogą dojścia do własności." Własnie to jest najgorsze. Kupi jeden z drugim mieszkanie, wyprowadzi się i będzie podnajmowac potem jako własne z własnymi stawkami. Czyli koło się zamyka i znowu będzie brakować mieszkań niskoczynszowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również