Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Drogi Krzyżowe przejdą ulicami miasta

  • Dodano: 2022-04-08 10:00

Jak co roku w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową ulicami Świętochłowic przejdą uczestnicy dróg krzyżowych. 

Te tradycyjne nabożeństwa wielkopostne zorganizuje większość świętochłowickich parafii. Nad bezpieczeństwem uczestników dróg krzyżowych w Świętochłowicach, jak co roku czuwać będą policjanci oraz strażnicy miejscy. Sprawdźcie listę parafii.

Centrum - kościół świętych Apostołów Piotra i Pawła

Droga Krzyżowa ulicami parafii rozpocznie się o godz. 18:45. Zalecki za zmarłych będą odczytane na początku nabożeństwa. Droga krzyżowa rozpocznie się w kościele i dalej ulicami: Katowicką, Bytomską, Polną, Pocztową, Kubiny. Zakończenie również w kościele. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17:00.


Chropaczów - kościół pw. Matki Bożej Różańcowej

Na Chropaczowie Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 18.30. Jej trasa przebiegać będzie przez następujące ulice: Kościelna, Bohaterów Westerplatte, Łagiewnicka, Węglowa, Jordanowska, Łagiewnicka, Wrocławska, Plac Zawadzkiego, Pileckiego i Kościelna. Droga Krzyżowa zakończy się w kościele błogosławieństwem.


Lipiny - kościół pw. św. Augustyna

W piątek Droga Krzyżowa przejdzie także ulicami Lipin. Rozpoczęcie przed kościołem o godz. 18.45. Nie będzie w tym dniu Drogi Krzyżowej w kościele o godz. 17.15, a jedynie o godz. 16.30 dla dzieci.


Piaśniki - kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Po mszy św. o godz. 18.00 wyruszy procesja z krzyżem i przejdzie następującymi ulicami: Chorzowską, w kierunku  szpitala, dalej w ul. Zubrzyckiego do schronu, parkiem Heiloo do Bytomskiej i przez skrzyżowanie do cmentarza. Zakończenie DK 20.30. W tym dniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele.


Zgoda - Kościół pw. św. Józefa Robotnika

Nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami miasta rozpocznie się o godz 17:30. Początek w kościele. Później wierni przejdą do ul. Śląskiej i zakończą nabożeństwo przy krzyżu obok ronda św. Jana Pawła II.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również