Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Fotopułapki pozwoliły zatrzymać kolejne osoby zaśmiecające miasto

 • Dodano: 2023-03-27 20:30

Fotopułapki działają. Kamery miejskiego monitoringu po raz kolejny zarejestrowały osoby, które zamiast zawieźć śmieci do PSZOKa, zdecydowały się na zaśmiecenie miasta. Świętochłowicka Straż Miejska zatrzymała już sprawców wykroczeń, a filmy dokumentujące niechlubne zachowania opublikowała w mediach społecznościowych.

Fotopułapki rejestrują przypadki zanieczyszczania środowiska

- Od pewnego czasu Straż Miejska w Świętochłowicach wykorzystuje fotopułapki w celu wykrywania przypadków zanieczyszczania środowiska, niszczenia mienia itp. – informuje Straż Miejska.

Świętochłowicka straż opublikowała kilka filmów prezentujących mieszkańców, którzy zamiast skorzystać z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, zaśmiecają miasto, tworząc nielegalne wysypiska. Na jednym z nich widać jak mężczyzna wyrzuca z bagażnika samochodu stare opony i zostawia je w lesie. Jak informuje straż miejska, osoby, które zostały zarejestrowane przez kamery fotopułapki, zostały już ukarane. 

- Sprawy związane z niszczeniem mienia zostały przekazane policji i znalazły swój finał w Sądzie. Przy tej okazji wyjaśniamy, że fotopułapki ze względów technicznych możemy umieszczać jedynie tam, gdzie natężenie ruchu jest małe. Fotopułapki nie spełniają roli monitoringu. Filmy publikujemy ku przestrodze dla tych, którzy myślą, że zawsze można być bezkarnym, popełniając wykroczenia, a nawet przestępstwa – podkreśla świętochłowicka Straż Miejska.

Dwa Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów w Świętochłowicach

Przypominamy, że w Świętochłowicach znajdują się dwa Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów. Jeden z nich działa przy ul. Szpitalnej. PSZOK ten przyjmuje odpady:

 • w poniedziałek i czwartek w godzinach od 7.00 do 18.00,
 • we wtorek, środę i piątek w godzinach od 7.00 do 15.00,
 • w soboty w godzinach od 8:00 do 14:00.


Kontakt telefoniczny do Punktu Selektywnej Zbiórki przy ul. Szpitalnej: 32 3451 910 (Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych).

Drugi to Gminny Punkt Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych i Wielkogabarytowych, a zlokalizowany jest na składowisku odpadów komunalnych w Świętochłowicach przy ul. Wojska Polskiego.

Gminny Punkt Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych i Wielkogabarytowych czynny jest:

 • w poniedziałki i czwartki w godz. od 10:00 do 18:00, 
 • we wtorki, środy i piątki w godz. od 7:00 do 15:00,
 • w soboty w godz. 8:00 do 14:00.
 • w święta i dni wolne od pracy Gminny Punkt Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych i Wielkogabarytowych jest nieczynny.

Kontakt telefoniczny do Punktu Selektywnej Zbiórki przy ul. Szpitalnej: 32 3451 910 (Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej).


Źródło: Straż Miejska w Świętochłowicach, UM Świętochłowice,Redakcja

Komentarze (11)    dodaj »

 • Wzburzony

  Kurde to jak jo mom łazić frupić jak tyle kamer. A może już mnie nagrali w akcji???

 • Ze Świon

  Co za półgłówek, na pszok idzie za darmo zawieźć. I tak to miał do auta załadowane. W ramach grzywny niech teraz uprzątnie i wywiezie na pszok tą swoją bagażówką całe uroczysko. Przynajmniej sie nauczy i zapamięta. I będzie to przestroga dla kolejnych [...]i. A tak grzywne zapłaci, albo nie.... A śmieci zostaną.

 • gość

  tępić i wypalać do gołej ziemi!!! mam nadzieję , że te 20-30 fotopułapek działa non-stop a nie akcyjnie (no dobra wiem, że te żyły czystej gotówki są jak na lekarstwo, co dla mnie jest idiotyzmem.) inna sprawa godziny otwarcia pszoków w świonach, tak idealnie dla emerytów i socjalnego elektoratu. w chorzowie 18 godzina to norma, dwa razy w tygodniu do 20. ja mam nasz adres więc wywożę na teścia w chorzowie lub zabieram do firmy i tam pozbywam się uciążliwych śmieci. sorry , ale uczciwie pracujący i płacący podatki w tym mieście też powinien mieć możliwość zutylizowania śmieci po pracy. kto wraca przed 16? ja mam problem dotrzeć przed 18!!!

 • Gość 2

  Dlatego jest do 18 otwarte, też pracuje i już bez przesady zawsze ten czas można sobie logistycznie poukładać

 • Byłem

  Chyba mija się pan z prawdą. PSZOK jest czynny również w soboty

 • wążzbozowy

  Kolejny the bill cieszący się z kamer kontrolujących ludzi na każdym kroku. Nie wiem, jak bardzo trzeba być ograniczonym, aby być zwolennikiem powszechnej inwigilacji, oczywiście "dla naszego bezpieczeństwa". Jakkolwiek sam potępiam zaśmiecanie i w życiu nie zostawiłem po sobie nawet papierka po cukierku, to montowanie kamer nawet w niezabudowanej części miasta zakrawa na paranoję. Daj się, chłopie, od razu zaczipować, włącz kamerę w haźlu i streamuj, jak grzecznie stawiasz kloca. Kolejna rzecz to lekceważące podejście do emerytów i ludzi korzystających z opieki OPS - chłopczyku, też będziesz kiedyś emerytem, albo w sytuacji wymagającej pomocy państwa. Gdybyś był dojrzałym intelektualnie i emocjonalnie człowiekiem wiedziałbyś, że życie pisze różne scenariusze i nic nie jest czarno-białe.

 • Natural

  No a jak chcesz walczyć z tym przejdź się do paku,lasu czy łąkę wszędzie śmieć

 • Mieszkaniec

  W Chinach są kamery i nikomu to nie przeszkadza jeśli masz nieczyste sumienie to tak piszesz i.czyraj że zrozumieniem bo różnica jest w kamerze a foto pułapce

 • Maks

  Jak mosz telefon to już żeś jest inwigilowany a jak do tego jeszcze mosz konto na fb abo inkszym gó..ie społecznościowym to wiedzom ło tobie wszystko.

 • Oupa Willi

  te glizda idz sie leczyć do Rybnika albo Toszka

 • T23

  Ale [...]sz jak potłuczony.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również