Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Kiedy zostanie otwarte kąpielisko na "Skałce"?

 • Dodano: 2020-06-30 12:00, aktualizacja: 2020-07-05 11:04

Przez ostatnie dni pogoda nas nie rozpieszczała. Obfite deszcze i gwałtowne burze dały mieszkańcom Śląska w kość. Jednak coraz wyższe temperatury dają nadzieję na pogodne lato. Wielu mieszkańców Świętochłowic dopytuje więc, kiedy otwarty zostanie basen ekologiczny na "Skałce".

Przedstawiciele OSiR "Skałka" zapewniają, że "pracują nad tym, aby otwarcie basenu nastąpiło jak najszybciej".

- W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi otwarcia basenu ekologicznego pragniemy poinformować, że pracujemy nad tym, aby nastąpiło to jak najszybciej. Niestety w tym sezonie dodatkowo dla wspólnego bezpieczeństwa musimy mieć na uwadze wytyczne dotyczące epidemii koronawirusa, co wymaga dodatkowego czasu i dodatkowych nakładów pracy - czytamy na stronie OSiR "Skałka".

Według wstępnych ustaleń obiekt powinien zostać otwarty w przeciągu kilku najbliższych dni.

- Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, mamy nadzieję, że obiekt będzie mógł zostać otwarty w najbliższych dniach, o czym niezwłocznie poinformujemy. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość - czytamy na stronie OSiR "Skałka".

Otwarte kąpielisko na terenie OSiR "Skałka" to basen wykonany w technologii "stawu naturalnego", czyli bez chloru. Do jego ekologiczności przyczynia się także podgrzewanie wody z pomocą kolektorów słonecznych.

Czekacie na otwarcie basenu ekologicznego?

Komentarze (6)    dodaj »

 • krist

  chyba w tym roku tego basenu nie otworzą

 • Że świon

  Never

 • Momo

  W czasie pandemii lepiej by było żeby basen był chlorowany, powinniśmy się kąpać tylko w brodziku na Skałce , z tego wniosek. Ciekawe co na to sanepid żeby się kąpać bez chloru jeden przy drugim i bez maseczek. Nieraz ktoś tam napluje a nawet nasiusia, niestety. Zobaczymy co z tego będzie....

 • gość

  a można było milczeć i się nie zdradzić!

 • Ręceopadaja

  Zapytaj proboszcza. Ciebie już się nie da wyleczyć

 • GAL

  W czasie pandemii na każdym basenie są ograniczenia min. takie że mogą być 4 osoby na tor. A to że ktoś pluje czy nasiusia to świadczy o kulturze ludzi

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również