Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Niespełna 30 minut trwały poszukiwania 6 - letniego chłopca

  • Dodano: 2019-06-26 08:45, aktualizacja: 2019-06-26 09:00

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 6 letniego chłopca, który wczoraj przed południem wyszedł z domu, wykorzystując nieuwagę swojej mamy.

Do akcji poszukiwawczej zaangażowano mundurowych świętochłowickiej jednostki, których wspomagali mundurowi katowickiego oddziału prewencji oraz sąsiadujących miast.

Akcja poszukiwawcza trwała zaledwie 30 minut

W niespełna 30 minut po rozpoczęciu akcji poszukiwawczej, młody świętochłowiczanin odnalazł się zauważony przez kierowcę autobusu na terenie Chorzowa.


Wczoraj przed południem oficer dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 6 letnie chłopca. Zaniepokojona 32 letnia matka, mieszkanka Świętochłowic, po sprawdzeniu okolicy miejsca zamieszkania zadzwoniła na nr alarmowy 112, informując o zaginięciu dziecka. Po otrzymanym zgłoszeniu świętochłowiccy policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania chłopca. Ustalony rysopis przekazano miejscowym policjantom oraz informację o zaginięciu do innych jednostek policji naszego województwa. Za pośrednictwem oficera dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach do poszukiwań włączyli się mundurowi drużyny alarmowej katowickiego Oddziału Prewencji Policji. Zaangażowani w akcję poszukiwawczą mundurowi niezwłocznie podjęli działania zmierzające do odnalezienia chłopca, skontrolowali okolicę miejsca zamieszkania oraz przystanki autobusowe i tramwajowe na terenie miasta. W tym czasie na terenie Chorzowa, kierowca jednego z miejskich autobusów zauważył w okolicy ulicy Armii Krajowej samotnie siedzące dziecko na przystanku autobusowym.

Mężczyzna zachował czujność i powiadomił Policję

Na miejsce udali się chorzowscy mundurowi. Bardzo szybko okazało się, że jest to zaginiony chłopiec. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że w chwili zaginięcia małoletniego matka chłopca była trzeźwa, przebywała w tym czasie z synem w mieszkaniu. Dziecko wykorzystało nieuwagę 32 latki i wyszło z mieszkania. Z ustaleń stróży prawa wynikało również, że chłopiec chciał jechać do swojej babci, która mieszka w sąsiadującym mieście. 6 letni mieszkaniec Świętochłowic jest cały i zdrowy, został przekazany pod opiekę matki. Teraz sprawę będą rozpatrywali śledczy świętochłowickiej komendy.

Dziękujemy wszystkim którzy brali udział w działaniach poszukiwawczych i przyczynili się do rozpowszechnienia informacji o zaginięciu chłopca, co skutkowało tak szybkim odnalezieniem dziecka.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również