Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Pijany i bez uprawnień kierował skradzionym autem

  • Dodano: 2024-03-25 09:15

Do 10 lat więzienia grozi 33-letniemu mężczyźnie, który poprzez wybicie szyby włamał się do pojazdu popularnej wypożyczalni, a następnie z nadmierną prędkością poruszał się ulicami miasta. W chwili zatrzymania przez świętochłowickich mundurowych alkomat wykazał, że kierował, mając blisko 2 promile alkoholu! Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 33-latek nie posiada prawa jazdy. O jego losie zadecyduje sąd.

Kierujący miał blisko 2 promile alkoholu

W piątek dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że po ulicach miasta z nadmierną prędkością ma poruszać się osobowe renault. Policjanci natychmiast ruszyli w podanym kierunku. Dojeżdżając na miejsce, kierujący pojazdem marki Renault, porzucił samochód i uciekł do klatki pobliskiego budynku. 

- Mundurowi, nie wahając się ani chwili, ruszyli za nimi i po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. W trakcie czynności ustalono, że 33-latek poprzez wybicie szyby włamał się do samochodu należącego do popularnej wypożyczalni na kilometry, a następnie urządził sobie przejażdżkę ulicami Świętochłowic - czytamy an stronie KMP Świętochłowice. 

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał blisko 2 promile alkoholu! Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 33-latek nie posiada prawa jazdy. Teraz będzie odpowiadać przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia. 

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również