Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki!

  • Dodano: 2021-11-18 11:15

W sobotę 13 listopada ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki! W Świętochłowicach pod patronatem Prezydenta miasta.

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki to moment w roku, w którym na stronie www.szlachetnapaczka.pl publikowane są historie tysięcy potrzebujących rodzin, do których dotarli wolontariusze. W tym roku baza została otwarta 13 listopada o godzinie 8 rano. Od tego momentu, przez cztery tygodnie, każdy może wejść na stronę i wybrać rodzinę, której chce pomóc. 

- Już po raz dziesiąty w Świętochłowicach wspieramy tych, którzy znajdują się w szczególnej potrzebie. Odwiedzamy rodziny, ale też osoby samotne i niepełnosprawne, które mają tak podstawowe potrzeby jak zimowe ubrania czy opał. Spotykamy rodziny z pustymi lodówkami albo takimi żyjącymi w ogóle bez nich. Już od teraz możecie wybrać swoją rodzinę, dla której przygotujecie szlachetną paczkę, czyli specjalny prezent, który ich wesprze i doda im sił - mówi Mateusz Janiszewski, lider regionu Świętochłowice, z którym w ramach wolontariatu pracuje 12 wspaniałych ludzi.

W tym roku wolontariusze odwiedzili już ponad 20 rodzin, a kolejne odwiedzą w najbliższych tygodniach.

-  Codziennie w bazie Szlachetnej Paczki pojawiają się nowe rodziny, które potrzebują darczyńców. Warto śledzić stronę Szlachetnej Paczki. Nawet jeśli w danym dniu brak rodzin w naszym regionie do pomocy, to warto poczekać do końca listopada, ponieważ do tego czasu będziemy na bieżąco dodawać nowe osoby - podsumowuje Mateusz Janiszewski. 

Dla niektórych życie to przytłaczająca dosadność

Pani Karolina jest samodzielną matką. Dwoje z jej dzieci wymaga stałego, specjalistycznego leczenia

- Najważniejsze jest zapłacenie czynszu i rachunków. Zresztą musimy sobie jakoś radzić - wyznaje kobieta.

Na życie zostaje im nieco ponad 9 zł na dzień na osobę. Kiedy – mimo zimy – mówią „Nie mam się w co ubrać”, opisują prawdę. Bo dla niektórych życie bywa zbyt dosadne.

- Ta i tysiące innych historii już 13 listopada trafiło na www.szlachetnapaczka.pl, Poznając je, uzmysławiamy sobie, że nasza własna sytuacja nie jest aż tak zła, jak często o tym myślimy. Nadal możemy podzielić się z tymi, którzy mają gorzej. Możemy im pomóc - czytamy na stronie Szlachetnej Paczki.

Otwarcie Bazy Rodzin to oficjalny moment startu każdej edycji Szlachetnej Paczki poprzedzony pracą wolontariuszy, którzy od tygodni odwiedzają rodziny, samotnych seniorów, osoby z chorobami, niepełnosprawnościami czy poszkodowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub pandemii. Wolontariusze poznają ich historie, nawiązują relacje i określają potrzeby. Na tej podstawie tworzą szczegółowe historie rodzin, które trafiają do internetowej bazy. 

Akcja objęta patronatem prezydenta Świętochłowic

Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki w Świętochłowicach została objęta patronatem rezydenta Świętochłowic - Daniela Begera

- Miło nam przekazać informację o objęciu naszej akcji patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice. Daniel Beger z radością włączył się do działań Szlachetnej Paczki. Otrzymanie patronatu honorowego Prezydenta Miasta wiąże się z ważnym przesłaniem. Patronat jest wyróżnieniem honorowym podkreślającym szczególny charakter danego przedsięwzięcia i taka właśnie jest nasza akcja. To bardzo duża pomoc i motywacja dla nas wszystkich - podsumowuje Janiszewski. 

Ty też możesz pomóc!

To już 21. edycja Szlachetnej Paczki, programu społecznego, który co roku dociera z pomocą do najbardziej potrzebujących. Tylko w zeszłej edycji programu wsparcie materialne otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin. Wartość przekazanych paczek przekroczyła 51 mln zł, a w mądrą pomoc zaangażowało się ponad 420 tys. Polaków.

Chcesz przygotować Szlachetną Paczkę?  Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę, której pomożesz w tym roku.  

Komentarze (2)    dodaj »

  • Czlowiek

    Zwracam sie z apelem moze jedna z paczek wysac panu Delfnowi Kostempskiemu do wiezienia gdyz swieta ida a pod cela rakieta sie przyda.

  • Kicia

    Jestes chyba deb nie czlowiekiem po co taki komentarz!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również