Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Śniadanie biznesowe Prezydenta z przedsiębiorcami

 • Dodano: 2019-05-23 09:00

21 maja br. w restauracji Gilera w Świętochłowicach odbyło się pierwsze Śniadanie Biznesowe Prezydenta Miasta z przedsiębiorcami, którego tematem przewodnim była skuteczna współpraca biznesu i samorządu oraz zmiany w polityce społeczno-gospodarczej miasta.

W śniadaniu wzięły udział władze miasta, przedstawiciele Rady Biznesu, przedsiębiorcy, przedstawiciele organów samorządu gospodarczego i członkowie organizacji pozarządowych.

Spotkanie otworzył Prezydent Miasta Świętochłowice, Daniel Beger, zachęcając zebranych gości do tworzenia relacji społecznych i gospodarczych w mieście. Następnie głos zabrał Wiceprezydent Sławomir Pośpiech i Pełnomocnik Prezydenta ds. Rozwoju Gospodarczego, Adam Trzebinczyk, który przedstawił działania probiznesowe podjęte przez władze.

Kolejnym punktem wydarzenia było seminarium informacyjne, podczas którego przedstawiciel Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie przekazał informacje nt. wsparcia kierowanego dla biznesu i inicjatyw tworzonych w celu rozwoju firm rodzinnych, a reprezentanci Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach opowiedzieli o działaniach podejmowanych z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach.

W dalszej części spotkania uczestnicy mieli możliwość nawiązywania kontaktów i rozmów w kuluarach.

Zobacz także

Komentarze (111)    dodaj komentarz »

 • na marginesie

  Śniadanie biznesowe a prezydent znowu bez krawata.

 • !!

  czy krawat jest potrzebny aby coś zbudowaććććććć !!!!!!!!!!!!!!!!

 • Joket

  Ktoś kto wielbi pod niebiosa i broni Bergera to logiczne ze prawdopodobnie jest ze jest z nim w jakiś sposób powiazany. To samo sie tyczy zwolenników Kostepskiego z tym ze nie koniecznie osoba ktora za Kostrmpskim wskoczyla by w ogien musi byc powiązana chociaz kto wię natomiast jest w błędzie twierdząc ze Kostempski zarzadzal miastem bezbłędnie.ALE jesli ktos twierdzi ze Berger będzie lepszym prezydentem niz Kostempski to chyba nie do końca jest zdrowy na umyslie po iuz pierwsze półrocze pokazał jak prowadzi miasto ku upadkowi i co najwazniejsze tym sposobem dlug miasta nie ulegnie zmianie. To ze Berger oszukal ludzi a prosci i biedni ludzie dali sie nabrac tez nie powinno dziwic jesli wezmiemy przyklad chociazby historię ambergold gdzie potencjalni naiwni klienci byli inteligetni tzn powinni byc ;).

 • !!

  pan kostĘEEEp.......ki ubezpieczył służbowe AUTOOOO ZA 12 tys złłłłłłłłłłłłłłłł .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jak można fulllll pakiet to samo auto ubezpieczyć zaaaaaaaaaaaaaaaa 3 tyś złłłłłłłłłto kto łupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 • To nie ja - to on

  Ja starego prezydenta nie chwalę i nie oceniam. Dla nowego jestem krytyczny i to właśnie dlatego że co innego obiecywał a co innego robi. Dlatego, że na każdej sesji (za wyjątkiem tej weekendowej) swoje narracje wzbogaca o monotematyczne wręcz bełkotliwe osobiste wycieczki pod adresem byłych. Dlatego że zatrudnia na pęczki dziwne osoby szczególnie tego pana od restrukturyzacji MPGL czy pełnomocnika od straganu warzywnego itp (o wiceprezydencie nie wspominając). Dlatego że obiecywał złote góry a na razie wykopał dołek pod miastem (bankrut in spe). itd. ... itd. ... itd

 • Przykre.

  Dlaczego chodnik biegnacy wzdluz nowo remontowanego torowiska wraz z nowymi peronami przystankowymi na wysokości OSiR Skalka nie zostanie wyremontowany? POWIEDZCIE ZE TO ZART?:-O

 • były pracownik UM

  Bo wszystkie inwestycje zaplanowane za poprzedników Begre wstrzymał! To jedyne wytłumaczenie. Nie powinno ci wystarczyć?

 • voytek81

  Taka ciekawostka ale też myślę że informacja dla Mieszkańców co do pozyskania funduszy unijnych na lata 2014-2020 (bo widzę kilka komentarzy pytających się ile obecny Prezydent pozyskał funduszy - więc obiektywnie staram się podejść i wyjaśnić ile trwa składanie i rozpatrywanie wniosków), mamy rok 2019 składanie wniosków i rozpatrywanie trwa hmm tygodnie może miesiące czyli powinny wchodzić w życie wnioski złożone przez poprzednikow? Poprawcie mnie jeśli się mylę ... czy ktoś z stowarzyszenia "razem ..." może wypowiedzieć się jakie wnioski na pozyskanie funduszy unijnych zostały złożone w 2018r? z jakim skutkiem? Jako mieszkaniec jestem ciekaw ps fajnie byłoby dla informacji wszystkich podać linki i źródło informacji by czytający forum mógłby się zapoznać i sprawdzić rzetelna informacje https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/wiadomosci/start-funduszy-europejskich-2014-2020-miliardy-na-rozwoj/

 • De facto

  Ten portal to jakieś propagandowa tuba begera. Cisza o wylaniu "dyscyplinarnym"dyrektora urzędu pracy za uczestnictwo w posiedzeniu rady na zaproszenie byłej wiceprezydent i własne zdanie na temat gniota zwanego planem naprawczym.

 • voytek81

  hmm 90% wypowiedzi hejtujących obecnego prezydenta, jednocześnie wychwalając dokonania poprzedników - tuba propagandowa? czy ja żyję w innej rzeczywistości czy ludzie stowarzyszenia "razem..." maja mieszkańców za analfabetów nie umiejących czytać? wskaż ile jest pozytywnych komentarzy wśród tego tematu na obecnego prezydenta by nazwać portal tuba propagandową obecnego Prezydenta ... ewentualnie poszukaj definicji "tuba propagandowa" i przemyśl swój nic nie wnoszący komentarz

 • Obiektywny

  Fakt..żyjesz w innej rzeczywistości..swojej chorej Voytku..jesli ktoś krytukuje obecna władze to zaraz piszesz ze jest z poprzedniej władzy..a tak nie jest..chore myślenie stronniczego człowieka..może kiedyś do Ciebie dotrze że ludzie źle oceniali poprzednia władze a powoli i do tej tracą cierpliwość..tylko do Ciebie i Fiony to nie dociera..to ty masz ludzi za analfabetów a się mylisz..już niedobrze się robi ja piszesz te wypociny i wszystkich widzisz że są z „razem”..nie może dotrzeć do Ciebie że ludzie myślą inaczej niż ty i twoi chlebodawcy..obudź się..

 • zespół pierwsi

  voytek81 no napisz ile udało się zarobić obecnemu prezydentowi, jego zastępcy i pełnonocnikowi ds. rozwoju gospodarczego. Błagam, jedna konkretną liczbę zamiast wywodu jacy poprzednicy źli, jedna konkret liczba oraz jedna konkret informacja o jakie fundusze zabiega miasto. Ile miesięcznie kosztują te trzy stanowiska, każdy wie. Teraz proszę tylko o informację czy zrobili przynajmniej tyle ile kosztują. Czy do końca kadencji, chcą tylko kampanię wyborczą robić, pod kolejne wybory. Konkret odpowiedź, czy zarabiają na siebie, czy mieszkańcy muszą na nich pracować.

 • Obiektywny

  Szkoda o to pytać ..Voytek i Fiona to bardzo obiektywne osoby czy jak tu ktoś napisał trole netowe..wiec po co czytać co piszą i ich nakręcać ..prawda jest taka ze poprzednia władza dała ciała a obecna skupia się na sobie i dokopywaniu poprzednikom zamiast naprawiać miasto..

 • Fiona

  Panie obiektywny chcę powiedzieć że poprzedni jak i obecny prezydent nie budzą we mnie emocji.Ja na chłodno oceniam sytuację miasta.I nikt mi nie wmowi że poprzedni prezydent działał w interesie miasta a obecny je niszczy.Głowa mi pęka od walenia w mur niewiedzy. Bo ludziom bardziej odpowiadają cwaniacy i kombinatorzy .Bo uczciwych w obecnych czasach uważa się za frajerow.

 • Obiektywny

  A świstak siedzi i zawija..Fiona sama nie wierzysz w to co piszesz..ty i ten obiektywny Voytek ..

 • voytek81

  hmmm czasem mam wrażenie, że jesteście (ludzie z stowarzyszenia razem) oderwani od rzeczywistości - coś co wam "udało się" w kilka lat (tzn doprowadzić do bankructwa i ruiny Nasze Miasto), chcecie by ktoś cudów dokonał w kilka miesięcy, gdzie pozostawiliście po sobie niezapłacone FV, rozpie.. stadion ..., opieram się na tym co jest dostępne w necie czyli cyferkach min. www.stat.gov.pl - a to co widzę przeraża mnie i pewnie nie jednego Mieszkańca,chcę się doszukać sukcesu poprzedników i daję wam możliwość wypowiedzenia się byście wyprowadzili mnie z błędu, ale jedynie na co was stać (sami sobie laurke wystawiacie) to hejt - nie pytam sie co i jak robi obecny bo to za wcześnie, pytam się co i jak wyście dokonali, dla mnie świadomy Mieszkaniec to lepsze Miasto, lepsza przyszłość Miasta, dla was im mniej ludzie wiedzą tym więcej można im wcisnąć i znów dostać się do koryta ...

 • A wa

  Jedna konkretna liczba jak ogłosił prezydent na spotkaniu wcale tak dużo nie zarabia bo to wychodzi niewiele ponad 6 tys na rękę. Taka bieda. Na Biedę też przyjdzie pora ...

 • z wodociągów

  A ile bierze z Wodociągów z tytułu ...... w zgromadzeniu właścicieli, wybierz właściwą opcje: `1 - 2 tys, / 2 - 3 tys. / 3 - 4 tys. / 4 - 5 tys. ?

 • zespół pierwsi

  Pytanie jest proste, proszę o odpowiedź jakie wnioski zostały złożone i jakie fundusze zostały pozyskane przez przyjaznych i przyjaciół. Prosta odpowiedź bo póki co widzę tylko dojenie bankruta na zasadzie złapałeś frajera to go duś jak się zesra to go puść, przewodniczący już wcześniej tak robił. Tylko bez wymijających odpowiedzi i zwalania na poprzedników, konkret jakie wnioski zostały złożone oraz jakie i ile funduszy zostało pozyskanych.

 • zespół pierwsi

  Ile pozyskał funduszy, ile zarobił dla mieszkańców i miasta. Konkretna odpowiedź. Póki co tylko wydaje, a braki w kasie, które powoduje, razem z radą zwolnieniami maskuje. Jak tak dalej będzie to lada moment będą zwalniać tych co dopiero zatrudnili, a zatrudnia ludzi kompletnie bez doświadczenia. Koledzy prezia w kulki lecą, a tych co pracowali zwalniają, za chwilę nie będzie miał kto pracować. Ludzie to jest biznes, nie dajcie się zwariować, jak chce miasto rozwijać bez pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Wyprzedzając majątek miasta ? Bez pozyskiwania nowego? Bez podnoszenia wartości? Przecież to co się dzieje obecnie to fikcja ekonomiczna. Przykro mi ale zamienił stryjek siekierkę na kijek. Potwierdzam również, że Świony.pl jako agencja reklamowa, manipuluje łapkami czy w dół czy górę, robiła to już w poprzednich latach. Pozdrawiam

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.