Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Stawki podatkowe na 2022 rok

 • Dodano: 2022-01-12 06:15, aktualizacja: 2022-01-12 06:19

Referat Podatków i Egzekucji Administracyjnej informuje, iż stawki podatku od nieruchomości oraz stawki podatku od środków transportowych na rok 2022 pozostają bez zmian w stosunku do roku 2021.

Aktualnie obowiązujące uchwały w sprawie wysokości stawek podatkowych dostępne są pod poniższymi linkami:

Komentarze (15)    dodaj »

 • Mariusz

  Igrzyska się zaczęły !!!Mówią nikt ci tyle nie załatwi co Trzebińczyk ci obieca. Gdzie był ostatnie lata. Co załatwił. Komu pomógł ???Ci politycy.....

 • Hugon

  PiSiorowi się coś marzy ?

 • Bogdan

  Obiecywać to on potrafi to fakt. Nic więcej. Polityczny skoczek.

 • gość

  inflacja już dwucyfrowa, stawki podatków w mieście bez zmian mimo, że pis zajumał dodatkowo miastu z przychodów 20 baniek. kiedyś już mieliśmy takiego przezydenta co też był tak "dobry" dla mieszkańców... minęły trzy kadencje i miasto do teraz z tego syfu nie wyszło. tylko tym razy to nie prezydent, to nasi tzw radni. wiecie , że wielu z nich siedzi w tej radzie właśnie od czasów mosia? siedzą tam tak długo, dla miasta zrobili tak niewiele, ale dla siebie wszystko!

 • Amiga

  Chcesz płacić. Zrób darowiznę.

 • Fredek z fabryki kredek

  Żal ściska cztery litery ze złości że się nie udało podatków podnieść! Gościu jest inflacja wszystko drożeje a ty jeszcze chcesz mieszkańców doić? Prezydent tego miasta to jest katastrofalna pomyłka wyborcza! Pomyłka dzięki kłamstwom wyborczym i oszukaniu koalicjanta. Więc przestań bredzić i zostaw te swoje mądrości dla siebie. A radni w tym przypadku zachowali się przyzwoicie i oby tak dalej.

 • Kamil

  Po pierwsze to "koalicjant" oszukał bo po wyborach domagał się niemożliwego ale o tym jeszcze mieszkańcy się dowiedzą. Druga sprawa podatki i drożyzna. Miasto również ze względu na rosnące ceny ponosi coraz większe wydatki a z czego to pokryć ?

 • gość

  mieszkańców doić? ogarnij się, wolisz, dalszą degradację miasta? syf, brud, vrak kasy na wszystko? słaba władza właśnie takimi "idiotycznymi " prezentami pogrąża miasto. to, że ten prezydent jest bardzo słaby, większość wie, ale racjonalna polityka podatkowa to nie robienie " dobrze" niedorajdom i nieudacznikom . normalni już ogarneli finansowo inflację podnosząc ceny lub dostając większe wynagrodzenie

 • Fredek z fabryki kredek

  Niedorajdy i nieudacznicy? A ty kim jesteś Tym zaradnym i wspaniałym? To uważaj żeby życie cię nie zweryfikowało. A wracając do podatków to w tym mieście jeszcze przez pięćdziesiąt lat nic się nie zmieni przy takim zarządzaniu! Tu zamiast reform są kolejne etaty dla kolesi króliczka a spółki miejskie mentalnie znajdują się w głębokiej komunie na zasadzie czy się śpi czy się leży to wypłata się należy! Jakość usług jakie świadczą wołają o pomstę do nieba ,to jest worek bez dna i ile kasy by tam nie wpompować to 90% przeżrą a 10% zmarnują głupimi decyzjami i złośliwym uporem. Brak inwestorów i przemysłu ciężkiego w mieście doprowadził do stanu obecnego, podnoszeniem podatków miasta nie odbudujemy z tej patologicznej niegospodarności ciągnącej się latami w której co raz to nowi obiecywacze i cudotwórcy przychodzą tylko nażreć się z miejskiego koryta. Na dzień dzisiejszy znaczna większość prac wykonywanych w mieście to fuszera odstawiana pod publiczkę. Budynki komunalne to ruina i nie dlatego że są co jakiś czas demolowane przez patologię lecz przez dziesiątki lat nie było w nich przeprowadzanych podstawowych remontów a patole dokańczają tylko dzieła. To nie jest tak że wszyscy czynszów nie płacą bo jak się okazuje spółka miejska zajmująca się "zarządzaniem "tym majątkiem komunalnym ma długi w stosunku co do wspólnot mieszkaniowych i to całkiem spore i pewnie w tych pozostałych też tylko nikt nie ma tam wglądu jak się sytuacja finansowa przedstawia. Ale za to wynagrodzenia w tych spółkach (oczywiście mowa o prezesikach itd.) są na światowym poziomie. Można by tu jeszcze wymieniać i wymieniać tylko co to zmieni? Wszyscy to widzą i wszystkim taki stan pasuje. Kolejne pięć lat poszło psu w d...ę. Czas leci, część mieszkańców już nie doczeka widocznych zmian i poprawy warunków życia w tym mieście i taka jest prawda!

 • Beata

  Wszyscy wymieniają zarobki prezesów spółek a kto by tym zarządzał za inne pieniądze jak dziś kafelkarz zarabia od 10 000 w górę. Przyjrzyjcie się zarobkom dyrektorów szkół, przedszkoli i powiedzcie za co oni dostają takie pieniądze ?

 • gość

  doczytałem do "przemysł ciężki" odpuściłem. z mentalnym o munistą nie dyskutuję. zwyczajnie jesteś e "epoce dawno minionej" więc dixi.

 • szerokiej drogi

  zawsze możesz przenieść się do Warszawy i płacić duuuuuużo więcej

 • Puławy przepraszają za Daniela

  Porównać Warszawę do Świętochłowic, poziom życia, mógł tylko [...] z puław albo, któryś jego kolejny [...]ny kolega, który chce podnieść podatki, żeby mieć na premie dla kolegów.

  • Puławy przepraszają za Daniela
   2022-01-14 10:34
  • odpowiedz
 • gość

  wyobraź sobie , że moja rodzina z tym miejscem związana jest od co najmniej XVII wieku. dlaczego ja mam się wyprowadzać? to może wy powinniście się wyprowadzić włacznie z zarządającymi ,z desantu? to miasto wzrastało dopóki tym miastem zarządzali ludzie stąd, problemy zaczęły się jak zaczeli przybywać tutaj nachodżcy zza wisły. kto ma się wyprowadzać?

 • mieszkaniec

  W tym mieście połowa to ludzie przyjezdni którzy tu żyją, pracują, płaca podatki i nie wolno nikogo dyskryminować

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również