Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w ciągu dwóch dni

  • Dodano: 2019-07-18 08:15, aktualizacja: 2019-07-18 08:14

Policjanci z świętochłowickiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nietrzeźwych kierujących.

Tym razem w przeciągu zaledwie dwóch dni zatrzymano trzech kierujących na „podwójnym gazie”. Zatrzymani stracili już prawo jazdy, czekają ich dotkliwe kary finansowe oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Trzy osoby jadące na „podwójnym gazie” zatrzymane 


Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ze świętochłowickiej komendy podczas prowadzenia działań w tym tygodniu zatrzymali kolejne trzy osoby jadące na „podwójnym gazie”. Pierwszy z kierujących nie dość że jechał samochodem po użyciu alkoholu to miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów, drugim z zatrzymanych był obywatel Niemiec, który „wydmuchał” ponad promil alkoholu. Z uwagi na miejsce zamieszkania wobec obcokrajowca został zastosowany specjalny tryb przyśpieszony. Został ukarany grzywną w wysokości 3 tysięcy złotych otrzymał również nakaz zapłacenia kary 5 tysięcy złotych na rzecz ofiar wypadków drogowych, stracił także prawo jazdy. Trzecim z zatrzymanych był kierowca motoroweru. Wszystkie osoby odpowiedzą przed sądem.

Kierowanie jakimkolwiek pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem!

Przypominamy, że kierowanie jakimkolwiek pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się ono z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Ponadto wobec takiego kierującego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz może podać wyrok do publicznej wiadomości.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Zdziwiony

    To Niemca też karcie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również