Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: W szpitalu zawieszony został Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym

 • Dodano: 2024-01-30 15:15

Od 1 do 29 lutego w świętochłowickim szpitalu została zawieszona działalność Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym. Powodem jest brak personelu lekarskiego.

- Zarząd Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach sp. z o.o. z uwagi na brak możliwości zapewnienia udzielania świadczeń zdrowotnych związany z problemami kadrowymi podjął decyzję o zawieszeniu działalności Oddziału Neurologicznego z Poddziałem Udarowym w terminie 1-29 lutego 2024 r. Przyszpitalna poradnia neurologiczna w tym czasie będzie działała bez zmian - czytamy w komunikacie zarządu ZOZ Świętochłowice.

ZOZ Świętochłowice zawiesza działanie Oddziału Neurologicznego

Brak lekarzy specjalistów z zakresu neurologii realizujących świadczenia na oddziałach szpitalnych,skutkujący koniecznością zawieszania działalności oddziałów neurologicznych jest problemem na szczeblu ogólnokrajowym.

- Pomimo wielu działań, rozmów, postępowań konkursowych na świadczenia medyczne w zakresie neurologii, nie udało się zebrać kadry umożliwiającej ciągłe funkcjonowanie Oddziału. Stale podejmowane są działania, mające na celu pozyskanie nowej kadry lekarskiej, co trwa od kilku ostatnich lat. Ze względu na problemy na rynku medycznym związane z niewystarczającą liczbą specjalistów neurologów chcących pracować w oddziałach szpitalnych, nie pozyskano dodatkowych lekarzy, a zakończenie z końcem stycznia br. współpracy z obecną Panią Ordynator Oddziału, lekarzami w trakcie specjalizacji, a także z jednym lekarzem z końcem lutego br., zmuszeni jesteśmy zawiesić działalność Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym - podkreśla Prezes Zarządu ZOZ w Świętochłowicach sp. z o.o., Anita Przytocka.

Pacjenci, którzy będą wymagać hospitalizacji w trybie nagłym, zostaną zabezpieczeni przez:

 • Sosnowiecki Szpital Miejski sp. z o. o. w restrukturyzacji - w zakresie neurologii, w tym leczenia udarów,
 • Szpital Miejski w Zabrzu sp. z o.o. - w zakresie neurologii, w tym leczenia udarów,
 • Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej sp. z o.o. - w zakresie neurologii, z którymi podpisano w tym zakresie stosowne porozumienia.

- Nieustannie dążymy, aby jak najszybciej wznowić działalność Oddziału Neurologicznego z Poddziałem Udarowym - zapewnia Anita Przytocka..

Komentarze (4)    dodaj »

 • zdziwiony

  Może w końcu ludzie zrozumieją, że żeby żyło się lepiej trzeba tę patologię zwaną miasto Świętochłowice podzielić pomiędzy sąsiednie miasta? Ile lat można żyć w syfie i wstydzie drodzy mieszkańcy?

 • Mona

  Ten Oddział to i tak było dno dna.

 • Ikarus

  Szkoda kasy na ten szpital.Ile już oddziałów zamknięto?Zamknąć cały - i tak jak się tam trafi to odsylają do Chorzowa albo na Godulę... Zero pożytku.

 • Normalny Podatnik

  To problem całego kraju. Brak lekarzy jednak to nic w porównaniu z cudem na świonach. Samotna matka z dwójką dzieci w 9 miesiącu ciąży. Cud nad cuda. Kolejna " podopieczna " delfina

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również