Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka drogówka kontroluje przestrzeganie nowych przepisów

 • Dodano: 2020-03-30 08:15, aktualizacja: 2020-03-30 07:22

W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii świętochłowiccy policjanci wykonują nowe zadania. Miejscowa drogówka weryfikuje przestrzeganie zasad korzystania z komunikacji miejskiej. Oprócz kontroli środków publicznego transportu, z radiowozów przekazują komunikat o konieczności zachowania bezpieczeństwa i ograniczenia kontaktu z innymi osobami. Regularnie sprawdzają również miejsca ogólnodostępne upewniając się, że mieszkańcy stosują się do nowych wytycznych.


W czasie ogłoszonego stanu epidemii, świętochłowiccy policjanci, oprócz wykonywania swoich codziennych obowiązków, mierzą się z nowymi zadaniami. Do 11 kwietnia br., ograniczone jest swobodne przemieszczanie się poza potrzebami zdrowotnymi, bytowymi, czy zawodowymi. Mundurowi sukcesywnie sprawdzają, czy nowe przepisy są respektowane. Od rana na ulice miasta wyjechały radiowozy. Policjanci przez megafony nadają komunikat z informacją o konieczności zachowania bezpieczeństwa, pozostania w domach i ograniczenia kontaktów z innymi osobami. Jednym z nowych zadań policjantów z drogówki, jest kontrola środków transportu publicznego. Zgodnie z nowym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24.03.2020 r., w autobusie może znajdować się określona ilość osób. Oznacza to, że może w nim przemieszczać się tylko tyle osób, ile wynosi połowa mejsc siedzących. Jeśli np. miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.

W związku z tym, zgodnie z zaleceniami Rządu, ZTM wprowadziło ograniczenia w liczbie osób podróżiujących autobusami i tramwajami. Na każdym pojeździe transportu publicznego, który porusza się ulicami Świętochłowic, można zobaczyć na drzwiach kartki z informacją o ilości pasażerów, którzy mogą jednocześnie przebywać w pojeździe. Dzięki temu mundurowi, w trakcie prowadzonych kontroli, mają możliwość szybkiej weryfikacji nowych obostrzeń.

Warto podkreślić, że wprowadzone nowe przepisy bezpieczeństwa nie są przeciwko społeczeństwu, a mają nam wszystkim pomóc w walce z koronawirusem. Policjanci każdy przypadek interwencji będą oceniali indywidualnie, w odniesieniu do danego przypadku i zgodnie z obowiązującymi przepisami egzekwować ich przestrzeganie.

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Zn

  Jeszcze kilka miesięcy i ci osmieszajacy Kościół sami będą pragnęli tam isc. Poki co czas laki trwa kto nie skorzysta bedzie mial problem

 • Matematyk

  Jak budzie wiyncyj to kogo wyciepnom z bany ?

 • Chop

  Jak to kogo motorniczego

 • ...zdegustowany.

  ...zamiast puścić większy tabor to robią same utrudnienia w przejazdach. Pretensje kieruję do ZTM ...

 • motorniczy

  A myślisz że tramwaje śląskie mają niewiadomo ile taboru na zapasie. Jeszcze najlepiej te same przegubowe albo składy. Czasami w normalnych warunkach wagonów jest na styk. Wagony też się psują, czy tak samo codziennie wyznaczone wagony przechodzą przeglądy techniczne i wtedy na czas przeglądu nie są w użyciu.

 • Zz

  Niech policja sprawdza ile osób jest na mszach

 • moschee

  Partia Kler, jest zadowolona z parafian,

 • Kamionki 2a

  Ale Ciebie boli ten kościół

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.