Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka drogówka podsumowała działania "Bezpieczne skrzyżowania"

  • Dodano: 2020-12-01 06:45, aktualizacja: 2020-12-01 06:54

W piątek świętochłowicka drogówka prowadziła działania o kryptonimie „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań, a także poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg, poprzez egzekwowanie od nich stosowania się do obowiązujących przepisów. Dzisiaj czas na podsumowanie. Stróże prawa ujawnili blisko 30 wykroczeń, z czego aż 26 popełnili kierujący.

Głównym celem przeprowadzonych w miniony piątek przez miejscową drogówkę działań, było dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez egzekwowanie od pieszych i kierujących stosowania się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, które wpływają na ograniczenie liczby zdarzeń i ofiar wypadków drogowych. Policjanci w trakcie akcji „Bezpieczne skrzyżowania” zwracali uwagę na zachowanie kierowców i pieszych na skrzyżowaniach oraz w ich obrębie. Mundurowi pełnili służbę w kilku punktach miasta o największym zagrożeniu i natężeniu ruchu. W trakcie działań świętochłowicka drogówka ujawniła blisko 30 wykroczeń, z czego aż 26 popełnili kierujący. Najczęściej popełniali wykroczenie polegające na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości w obrębie przejść dla pieszych.

Apelujemy do kierowców o rozwagę! Kierujący pojazdem zbliżając się do pasów, obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu prędkości do przepisów o ruchu drogowym oraz zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.

Komentarze (2)    dodaj »

  • emeryt

    Nic się nie zmieniło wyniki i jeszcze raz wyniki.Szkoda,że za naszych czasów nie mieliśmy suszarek na stanie bo wtedy 3 mandaty można by załatwić w ciągu pół godziny,a tak trzeba było szukać ewidentnych wykroczeń.

  • Nie dziwi nic

    Czyli jak widać na załączonym obrazku cała akcja i wielkie działania polegały na łapaniu na 40 przy rondzie ..

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.