Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka drogówka podsumowała działania "Prędkość"

  • Dodano: 2021-07-13 06:00, aktualizacja: 2021-07-13 06:17

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki prowadzili działania pn. „Prędkość”. Ich nadrzędnym celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi ujawnili blisko 30 naruszeń przepisów. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozsądek za kierownicą!

Mundurowi ze świętochłowickiego Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania o nazwie „Prędkość”. Policjanci w ramach akcji dokonywali statycznie pomiarów prędkości przy użyciu ręcznych mierników. Głównym celem akcji jest ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania prędkości dopuszczalnych oraz niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekroczyli, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Łącznie w trakcie czwartkowych działań świętochłowicka drogówka ujawniła blisko 30 naruszeń przepisów.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. W przypadku, gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policję w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Po raz trzeci za takie zachowanie w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu będzie go czekało ponownie przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Oburzony

    Polecam policji ul Metalowców szczególnie wieczorami przekroczenia prędkości nagminne i to o 30-60 km/ h wyprzedzanie na ciągłej linii i przejściach również ciężarówki Policja zainteresuje się tematem jak dojdzie do tragedii ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również