Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka drogówka podsumowała działania "Prędkość"

  • Dodano: 2021-07-13 06:00, aktualizacja: 2021-07-13 06:17

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki prowadzili działania pn. „Prędkość”. Ich nadrzędnym celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi ujawnili blisko 30 naruszeń przepisów. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozsądek za kierownicą!

Mundurowi ze świętochłowickiego Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania o nazwie „Prędkość”. Policjanci w ramach akcji dokonywali statycznie pomiarów prędkości przy użyciu ręcznych mierników. Głównym celem akcji jest ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania prędkości dopuszczalnych oraz niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekroczyli, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Łącznie w trakcie czwartkowych działań świętochłowicka drogówka ujawniła blisko 30 naruszeń przepisów.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. W przypadku, gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policję w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Po raz trzeci za takie zachowanie w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu będzie go czekało ponownie przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Oburzony

    Polecam policji ul Metalowców szczególnie wieczorami przekroczenia prędkości nagminne i to o 30-60 km/ h wyprzedzanie na ciągłej linii i przejściach również ciężarówki Policja zainteresuje się tematem jak dojdzie do tragedii ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.