Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka drogówka podsumowała działania "SMOG"

  • Dodano: 2020-02-21 08:00, aktualizacja: 2020-02-21 08:09

Świętochłowicka drogówka podsumowała działania kontrolno-prewencyjne o nazwie „SMOG”.

Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych techniczne pojazdów, a w szczególności tych, które wytwarzają nadmierną emisją spalin do atmosfery.

Stróże prawa ujawnili blisko 30 naruszeń przepisów drogowych oraz zatrzymali 3 dowody rejestracyjne

Przeprowadzili ponad 140 kontroli trzeźwości. Pod koniec akcji w ręce mundurowych wpadł rudzianin, który jechał na „podwójnym gazie”.

W minioną środę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej komendy przyłączyli się do krajowych działań kontrolno-prewencyjnych o kryptonimie „SMOG”. Akcja rozpoczęła się od wczesnych godzin porannych. W tym czasie stróże prawa zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. W szczególności jednak prowadzili kontrole ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Policjanci przypominali kierującym, że smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

Na terenie Świętochłowic w działaniach wzięło udział 8 policjantów z drogówki. Stróże prawa skontrolowali blisko 60 pojazdów oraz zatrzymali 3 dowody rejestracyjne. Ujawnili blisko 30 naruszeń przepisów drogowych. Mundurowi przeprowadzili ponad 140 kontroli trzeźwości. Na godzinę przed zakończeniem działań w ręce drogówki wpadł nietrzeźwy rudzianin, który kierował renaultem pomimo cofniętych uprawnień. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Małgorzata

    Moim zdaniem dobrze, że są takie akcje na drogach ale tu trzeba też pamiętać o starych kopciuchach które jeszcze istnieją , więc zachęcam do skorzystania z programu czyste powietrze nic nas to nie kosztuje ale dzięki programowi będziemy mieć lepsze życie , https://czystepowietrze.eu/program-czyste-powietrze/wypelniamy-wniosek/?gclid=CjwKCAiAyeTxBRBvEiwAuM8dnTpZOXlXoos1KZT0PFb-m0792YWh1RjevLBKWj-ffBMuO6NVQiEI9hoCtTkQAvD_BwE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.