Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka Industriada 2021 za nami! [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2021-09-12 09:00

Tegoroczna Industriada odbyła się w sobotę 11 września. Była to już 12. edycja Święta Szlaku Zabytków Techniki. Tym razem hasłem przewodnim wydarzenia był slogan „Technika. To Was zaskoczy!”. 

Industriada 2021 w Świętochłowicach

W ubiegłą sobotę na terenie świętochłowickich Wież KWK Polska odbyła się Industriada 2021, czyli święto Szlaku Zabytków Techniki. Nie zabrakło kreatywnych warsztatów, spektakularnych pokazów, a także atrakcji dla najmłodszych. 

Co tym razem przygotowano dla mieszkańców Świętochłowic? 

Podczas tegorocznego święta dla mieszkańców Świętochłowic przygotowano:

 • Warsztaty i zabawy dla dzieci 
 • Plener malarski  
 • Wystawę poindustrialną - "Śląsk oczami artystów"  
 • Zwiedzanie fabularyzowane   
 • Wystawę Grafiki Śląsk 
 • Koncerty artystów takich jak: Drach, White Deer, Marek McCarron Motyka z Tomaszem Bienkiem i Jackiem Ranibarskim 
 • Pokaz ognia 

Czym jest Industriada? 

- Przemysłowe serce Polski bije w województwie śląskim. Tu każdego roku odbywa się Industriada – święto Szlaku Zabytków Techniki i największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w naszej części Europy. W tym roku to już dwunasta edycja festiwalu - mówią organizatorzy. 

Podczas tegorocznego święta, każdy mógł wziąć udział w blisko 300 wydarzeniach organizowanych w 33 obiektach w 25 miejscowościach. 

- Podczas tegorocznej edycji przewodnicy wprowadzili uczestników w świat zaskakującej techniki - dodają organizatorzy.  

Tego dnia dla uczestników Industriady przejazdy pociągami Kolei Śląskich oraz komunikacją miejską ZTM były bezpłatne. Aby skorzystać z komunikacji miejskiej, wystarczyło pobrać kupon upoważniający do bezpłatnych przejazdów ze strony www.industriada.pl, natomiast w przypadku Kolei Śląskich, na ich stronie została uruchomiona specjalna zakładka, gdzie można było dokonać rezerwacji. 

Komentarze (1)    dodaj »

 • Obserwator

  Świętochłowice 2021 w pełnej krasie - na koncercie prostych melodyjek tłum mieszkańców z guru UM na czele, który pozował do zdjęć i wrzucał do sieci filmiki z "gali", tymczasem na Industriadzie garstka ludzi (de facto na portalu swiony.pl trudno było doszukać się informacji na temat programu imprezy pod wieżami KWK Polska). Dłuższy komentarz zbędny ...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również