Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicki OPS wydał pierwsze komputery dzieciom przebywającym w pieczy zastępczej

 • Dodano: 2020-11-09 08:15, aktualizacja: 2020-11-09 06:36

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach rozpoczął w minionym tygodniu wydawanie pierwszych zestawów komputerowych w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii COVID-19”.

Do dzieci przebywających w pieczy zastępczej trafi sprzęt komputerowy i audiowizualny, który umożliwi i ułatwi naukę w okresie trwania epidemii COVID-19. Wcześniej w ramach projektu zabezpieczono dzieci w środki ochrony osobistej oraz wyposażono miejsca kwarantanny i izolacji.

„Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii COVID-19” to projekt finansowany z budżetu państwa i Funduszy Europejskich Wiedza Edukacja Rozwój. Środki finansowe w ramach projektu są przeznaczone m.in. na zakup komputerów i oprogramowania, sprzętu audiowizualnego, sprzętu ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki jednorazowe i środków dezynfekcyjnych, miejsc kwarantanny dla jednostek instytucjonalnych pieczy zastępczej (1. Rodzinny Dom Dziecka Nr 1; 2. Centrum Opiekuńczo – Wychowawcze „Wzrastanie”; 3. Centrum Opiekuńczo – Wychowawcze „Nadzieja”; 4. Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych „Wspieranie w rozwoju”) i rodzin zastępczych, w których przebywają dzieci – mieszkańcy Świętochłowic.

Informacje o projekcie:

 • Wartość projektu 423 710,00 zł.
 • Środki UE 357 102,79 zł,
 • Środki Budżetu Państwa 66 607,21 zł

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Mieszkanka

  Wiadomo że jest epidemia i rodzice po kilku miesiącach powinni odłożyć i kupić komputer za 500plus. Chyba już nie ma marudzenia, że brak sprzętu? A pokrzywdzone dzieci powinny mieć pomoc. To i tak kropla w morzu, bo co z emocjami. Super projekt dla tych rodzin. Brawo.

 • krist

  brawo !!! dobrzę ze PiS jest u władzy bo poprzednia władza nie maiła na nic pieniędzy bo mieli dziurę budżetową

 • hanysek

  Bo teraz dziury nie ma xD Poza tym większość kasy poszła z UE nieuku jak nawet czytać nie potrafisz. Z tej samej unii na którą tak bardzo szczekają twoi pisowscy przyjaciele. Jak nam UE odetnie kasę to sami pis na widłach wyniesiecie.

 • Unia

  A UE to niby skąd ma pieniądze ? Rosną na unijnych drzewach czy trzeba wpłacać ogromne składki? Nieuku.

 • hahah

  Ogromne składki? Polska? Człowieku skończ powielać te fakenewsy z prawicowych stron. Bez kasy z ue polska się rozpadnie. Nawet teraz pomoc covidową opiera się głównie o pieniążki z unii. Gdyby to były rzeczywiści "ogromne składki" to PiS wyszedłby z UE przy pierwszym możliwym momencie.

 • krist

  hanysek za poprzedniej władzy polska też juz była w unii i jakoś kasy nie było więc zanim zaczniesz komentować zastanów się co piszesz niestety ludzie twojego pokroju są tępi i zaślepieni

 • lol

  krist za poprzedniej władzy też płaciłem niższe podatki, benzyna była obłożona niższymi podatkami, a moment, w którym pis wprowadził 500+ powodował, że 500zł jeszcze coś znaczyło. Dziś po 5 latach rozdawnictwa i ujowej ekonomii vateuszka te 500zł już znaczy tyle co wówczas 200zł. I tyle w temacie. Ale krist siedzący na socjalu tego nie ogarnie.

 • gość

  poplułem monitor! naprawdę jesteś taki głupiutki czy tylko się zgrywasz krist?

 • Świony

  Tak dobrego prezydenta i radnych i przewodniczącego rady i jego zastępcy nigdy nie było. Wszyscy są czyści i wyprasowani. Walczą o godność Świętochłowic. O miejsca pracy zabytki slamsy i t d. Brak mi słów z uwielbienia do tego godnego grona. Niczym Danuta Holecka do Jarosława Kaczyńskiego całego PiSu i prezydenta Andrzeja Dudy.

 • Że świon

  „ Polscy wierni nie są na tyle mądrzy i inteligentni, by być w stanie decydować o tym, co jest słuszne , a co nie.Do tego potrzebny jest Kościół.Kościół katolicki i jego duchowni”- Biskup Krzysztof Nitkiewicz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.