Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowickie służby ćwiczyły współdziałanie

  • Dodano: 2019-09-30 08:15, aktualizacja: 2019-09-30 08:12

Policjanci ze Świętochłowic uczestniczyli we wspólnych działaniach służb ratowniczych.

Tematem ćwiczeń było zabezpieczenie miejsca zdarzenia w związku ze zdarzeniem drogowym, gdzie zgodnie z założeniem ćwiczenia miało dojść do kolizji pociągu z samochodem osobowym. Dodatkowo stróże prawa mieli znaleźć we wraku broń palną i narkotyki. Mundurowi doskonalili m.in. swoje współdziałanie z innymi podmiotami ratowniczymi.

Obiektem ćwiczebnym była bocznica kolejowa na terenie firmy Arcelor Mittal, gdzie miało dojść do kolizji samochodu osobowego z pociągiem. Po przybyciu na miejsce strażacy wyciągnęli z użyciem ciężkiego sprzętu ratowniczego 3 osoby z wnętrza zniszczonego samochodu osobowego. Podczas udzielania pomocy zakleszczonym w pojeździe osobom zauważyli w jego wnętrzu broń palną oraz woreczki foliowe z białym proszkiem. Z uwagi na to, że przedmioty te mogły pochodzić z przestępstwa natychmiast powiadomili świętochłowicką policję. Na miejsce przybyły patrole WRD oraz Policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia , a następnie zabezpieczyli przedmioty ujawnione w samochodzie.

Celem ćwiczenia było podniesienie efektywności działania służb ratunkowych. Mundurowi udoskonalali obieg informacji, organizację i zarządzanie siłami na miejscu zdarzenia oraz współdziałanie z innymi podmiotami ratowniczymi. W działaniach, oprócz Policji, przewidziano udział Straży PożarnejStraży Miejskiej oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego. Zadaniem Policji było zabezpieczenie miejsca określonego przez kierującego działaniami ratowniczymi, zabezpieczenie dróg dojazdowych dla służb ratowniczych, a także przeprowadzenie oględzin i zabezpieczenie znalezionych w pojeździe przedmiotów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.