Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiczanie apelują do premiera o pomoc w utrzymaniu Oddziału Pediatrii w szpitalu!

 • Dodano: 2019-10-01 12:00, aktualizacja: 2019-10-09 12:40

Świętochłowice walczą o utrzymanie Oddziału Pediatrii i Oddziału Patologii Noworodka w Szpitalu Powiatowym. Wczoraj Bartosz Karcz - radny i prezes Stowarzyszenia "Razem dla Świętochłowic" w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz w Ministerstwie Zdrowia złożył pisma w sprawie dofinansowania świętochłowickiej pediatrii.

Walczymy o utrzymanie oddziału pediatrii w Szpitalu w Świętochłowicach. Radni stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic zdecydowali się wystąpić do Premiera i Ministra Zdrowia w sprawie pilnego zwiększenia poziomu finansowania opieki nad dziećmi w Świętochłowickim szpitalu. Trzymajcie za nas kciuki. Musi nam się udać! - czytamy na stronie stowarzyszenia.
 


Warto przypomnieć, że zarząd szpitala podjął decyzję o zawieszeniu Oddziału Pediatrii w zeszłym tygodniu. Jak informowali przedstawiciele szpitala na tę sytuację miały składać się kiepska sytuacja finansowa i "brak dobrej woli ze strony personelu". Decyzja ta wzbudziła ogromne emocje pośród mieszkańców Świętochłowic.

Wczoraj po zakończonej sesji Rady Miasta zebrała się komisja zdrowia, która obradowała na temat problemów związanych z funkcjonowaniem świętochłowickiego Oddziału Pediatrii. Efektem tego spotkania jest decyzja prezydenta miasta Daniela Begera o podtrzymaniu funkcjonowania działalności wspomnianego oddziału na czas przeprowadzenia bardziej szczegółowej analizy sytuacji.

Jak poinformował radny Rafał Respondek, w najbliższym czasie ma się odbyć kilka bardzo ważnych spotkań. Niewykluczone jest też posiedzenie komisji zdrowia i spraw społecznych Rady Miejskiej.

- [...] Dziś osiągnęliśmy swój cel - pediatria na razie nie będzie zawieszona, ale nie wiadomo, jak skończy się ta sytuacja. Jednak możecie od nas oczekiwać, że będziemy ją na bieżąco monitorować - napisał Rafał Respondek na swoim profilu Facebook'owym.

Jak informują przedstawiciele świętochłowickiego magistratu, ostateczna decyzja o tym, czy zawieszenie funkcjonowania oddziału pediatrii w szpitalu miejskim jest zasadne, zapadnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • leopold

  W ostatnich latach w Polsce zamknięto 69 szpitali. Jak by o tych problemach wiedział niejaki Karcz to by do tych zamknięć na pewno nie doszło. Nie ma to jak bić pianę w okresie wyborczym- Karcz startuje do czegoś tam. Ta jego wizyta w Warszawie to jak pismo jego kolegi w sprawie morderstwa na Górnej. I jedno i drugie jest po to aby ludzie mieli o czym pogadać. Taki list może napisać każdy mieszkaniec i jego siła będzie dokładnie taka sama - zerowa!!

 • Olek

  Dzialajcie skoro beger nic nie robi

 • oliwia

  dobre działanie całym sercem popieramy

 • Ola

  Szacunek za tą akcje dla Rdś. Ciekawe kiedy odpowiedzą z Warszawy....

 • Felek

  Dobrze robią. Gratulacje panie karcz za determinacje

 • Świonmen

  https://swiony.pl/i,pediatria-jednak-kontynuuje-dzialalnosc---zarzad-szpitala-odwoluje-wczesniejsza-decyzje,200274,899618.htmlKarcz pojechał do Wawy ruszyć sprawę to Beger ze strachu, że jego decyzje zaszkodzą PiSowi w mieście i regionie od razu zmienił zdanie ws. szpitala. Widac że tylko ciśnienie z "góry" jest w stanie u nas coś zmienić.

 • Tomek

  Beger się przestraszył?

 • Annia

  Haha powinni grabe sobie podać i działać wspólnie

 • On 84

  Brawo! Wszystkie ręce na pokład!

 • Klaudia

  Dziękujmy PIS- owi za obecny stan służby zdrowia w Polsce. Efekt "dobrej zmiany" już widoczny.

 • Fikimiki

  Wydział nienawiści jeszcze niczego głupiego nie zdążył napisać? Brawo Panie Karcz choć nie jest pan z mojej bajki to takie działania należy pochwalić.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.