Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiczanin w kilkunastu pojemnikach ukrywał marihuanę

 • Dodano: 2020-02-25 08:15, aktualizacja: 2020-02-25 08:29

Zarzut posiadania środków odurzających usłyszał wczoraj 41-letni świętochłowiczanin.

Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych z Wydziału Prewencji, którzy patrolowali miasto. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu, kryminalni zabezpieczyli blisko 40 porcji dilerskich marihuany.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu do 3 lat więzienia


Do zdarzenia doszło w niedzielę. Mundurowi ze świętochłowickiej komendy we wczesnych godzinach porannych patrolowali ulice miasta. Na ulicy Korfantego zauważyli mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać i ciągle się odwracać. Już po chwili na jaw wyszedł powód jego zachowania. 41-latek miał przy sobie marihuanę. Świętochłowiczanin w kieszeni swojej kurtki ukrywał paczkę po papierosach, w której trzymał susz roślinny. Ponadto w trakcie przeszukania okazało się, że mężczyzna w swoim mieszkaniu ukrywał blisko 40 porcji dilerskich tego narkotyku. Stróże prawa znaleźli w komodzie woreczki foliowe z marihuaną, która ukryta była w kilkunastu pojemnikach. Tego samego dnia 41-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 3 lat za kratami.

Komentarze (16)    dodaj komentarz »

 • ObywatelCK

  WSTYD I HANBA DLA POLICJI ZE ZAJMUJA SIE JAKIMIS PIERDOŁAMI ZAMMIAST PRACOWAC W SPOSOB JAKI SPOLECZENSTWO TEGO OCZEKUJE.KOLEJNY RAZ UDOWADNIACIE JAKIMI JESTESCIE DARMOZJADAMI.

 • dr. hemp aka weed

  Dlaczego cenzura nie publikuje moich komentarzy? Nikogo nie obrażam a jedynie podaję suche fakty. Dlaczego moje komentarze są usuwane? Boicie się prawdy?

 • człowiek

  tez mi news.... ....................................!!!!!!!!!!!!!!!!

 • tomasz

  dramat. organy scigania pochloniete nie tym co trzeba. zamiast skoncentrowac sie na walce z przestepczoscia to scigaja chlopa za garsc suchych ziol. to dzieki takim artykulom jak ten ,absurdalny stan rzeczy trwa nadal. porzywka dla ludzi ktorych stan wiedzy ogranicza sie do wody i papierosow. gratuluje autorce dobrego smaku.

 • Mieszkaniec

  W Malezji za takiego coś ścięto by ci głowę czyli stracił byś RZycie to dopiero była by poŻywka.

 • Willie Nelson

  Bzdury piszesz. Owszem, w Malezji grozi kara śmierci za przemyt marihuany, handel lub posiadanie powyżej 200g ale za mniejsze ilości, podobnie jak u nas, idzie się do wiezienia na maksymalnie 10 lat - czyli podobnie jak u nas, jeśli prokurator una posiadaną ilość za większą. Bohater artykułu miał "40 porcji dilerskich", czyli zależnie od policyjnego przelicznika(czasem 0,1, czasem 0,2g uznają za porcję) miał od 4 do 8g. Za taką ilość, nawet w Malezji, nie spotkały by go jakieś super srogie kary. Tu masz informacje, doucz się i nie powielaj kłamstw: https://en.wikipedia.org/wiki/Cannabis_in_MalaysiaA tu masz stan prawny na świecie: https://en.wikipedia.org/wiki/Legality_of_cannabis, zauważ że Polska jest na szarym końcu, jeśli chodzi o dopu[...]ne ilości. Nawet w niesławnej Arabii Saudyjskiej, posiadanie do 2g jest tolerowane. A u nas, przy odrobinie pecha i złośliwym prokuratorze, może to być uznane za znaczną ilość.

 • prawo

  Wytłumaczę Ci coś. To jest przestępstwo. Policja nie stosuje się do przepisów prawa, a nie tworzy je. To, że Ty uważasz inaczej, to nie zmienia polskiego kodeksu karnego. Póki co są to narkotyki, jest to przestępstwo i całe szczęście, że policja się tym zajmuje.

 • Willie Nelson

  "Policja nie stosuje się do przepisów prawa, a nie tworzy je" - w polskim prawie wiele jest martwych przepisów, które chociaż istnieją są konsekwentnie przez stróżów prawa ignorowane. W przypadku marihuany tak nie jest bo to świetna metoda na podbijanie statystyk i wykazywanie skuteczności. W wielu krajach wciąż obowiązują przepisy penalizujace posiadanie niewielkich ilości narkotyków na własny użytek, jednak jeśli ktoś nie "wlezie z jointem na policjanta", szanse na wykrycie i ukaranie są minimalne. W odróżnieniu od polski, gdzie każdy może bez przyczyny zostać na ulicy przeszukany a nawet najechany we własnym domu dzięki uprzejmemu donosikowi. Nasza policja poluje na palaczy marihuany jako na cenną zdobycz bo dzięki temu wpadają premie i pochwały. Ale już zajmowanie się poważną przestępczością, nie idzie naszym bohaterskim policjantom tak sprawnie. Każdy kto próbował kiedyś zgłosić przestępstwo wobec siebie, wie jak bardzo wywalone mają policjanci na takie sprawy i jak często je umarzają bo nie chce im się szukać np. skradzionego roweru czy telefonu. Nie mają potrzeby zajmować się poważnymi sprawami bo normy same sie wyrabiają po złapaniu kilku małolatów z trawką. Tacy jak ty, powinni zrozumieć że zdjęcie ze służb obowiązków ścigania użytkowników środków psychoaktywnych, pozwoliło by na zwiększenie nakładów na ściganie prawdziwych przestępstw oraz usprawniło prace sądów i prokuratur, które dziś zawalone sprawami o posiadanie czy uprawę, każą czekać po kilka lat na sprawę z innych paragrafów. Nie bez powodu art 62.1 jest nazywany paragrafem statystycznym bo w zasadzie tylko nabijaniu statystyk służy a narkotyki jak były powszechne tak są a ich popularność i dostępność wciąż rośnie. Aktualne prawo jest nieskuteczne, kosztowne i niesprawiedliwe. Wpływa negatywnie na wiele aspektów funkcjonowania państwa(organy ścigania, prawo i sądy, zaufanie społeczne do władz, medycyna, opieka społeczna i wychodzenie z patologii, etc...) i dlatego wymaga gruntownych zmian, z których pierwszą powinno być zluzowanie policji w prześladowaniu użytkowników a skupienie się tylko na dilerach, których raczej rzadko się wykrywa, ponad 80% spraw to posiadanie niewielkich ilości na własny użytek.

 • Michał

  Więc policja najlepiej powinna wiedzieć jakim bezsensem jest ściganie użytkowników i działać w celu zmianę tego prawa. A nie nabijać statystyki 100% wykrywalnością przestępstw.Ukrywanie żydów w trakcie 2WŚ też było przestępstwem.Brawo że mieliśmy tyłu kryminalistów wyróżnionych tytułem Sprawiedliwym wśród narodów świata.

 • prawo

  No no porównać ratowanie Żydów do posiadania narkotyków - brawo! A policja niech się tym zajmuje dalej, bo nie jest od zmiany prawa. Zobacz - alkohol jest legalny, ale w trakcie prowadzenia samochodu można mieć tylko pewną wartość w wydychanym powietrzu. Póki nie ma regulacji chociażby w sprawie marihuany to policjanci też mają przymykać na to oko? Oczywiście zaraz mnie zminusują kolejni narkomanie.

 • gardzę faszystami

  Zaściankowy "idioto". Napisz jeszcze że telewizja nie kłamie, jest twoim głównym medium i kierujesz się tylko tym co ci w niej powiedzą. Przez takich jak ty w Polsce nadal będzie rządzić alkoholizm, patologia i choroby nowotworowe. Sugeruję otworzyć umysł i nie tańczyć tak jak ci zagrają chociaż wątpię że cokolwiek dotrze do tak ładnie zamarynowanego alkoholem móżdżku. Nie zapominajcie oszołomy; alkohol, kawa, papierosy to też narkotyki.

 • Brawo prawo!

  Narkotyki wyleczą alkoholizm. xDDD To kraje w których jest swobodny dostęp do narkotyków powinny mieć zerową liczbę alkoholików, patoli i chorób nowotworowych. A tak nie jest. To są tylko argumenty, które rzucają ludzie, żeby zalegalizować ćpanie. Nie wiem kto tu ma zamarynowany mózg, bo użyłem nicku prawo w kontekście prawa, ale lewaki już wymyśliły, że muszę być prawicowcem, bo nawołuję do przestrzegania prawa. xD

 • dr. hemp

  Zerowej liczby nigdy nie da się osiągnąć żadnymi metodami. Można jednak znacząco obniżyć odsetek alkoholików, co pokazują przykłady stanów gdzie zalegalizowano. Sprzedaż alkoholu w stanch gdzie nastąpiła legalizacja spadła średnio o 15%. Piszę to po raz drugi, bo mój pierwszy komentarz zawierający link do wyników badań, z niewyjaśnionych przyczyn nie został opublikowany. Dlatego tym razem bez linka ale chętni mogą łatwo wygooglać dane o których piszę.

 • Śląski przodownik

  Z takim myśleniem zawsze będzie to zabronione. Wystarczy popatrzeć na zachód tam to normalne.

 • prawo

  A czemu mam patrzeć na zachód? Mamy inną kulturę, inne zarobki. Na zachodzie nawet prostytucja może być legalna, a USA zoofile walczą o swoje prawa - czy to powód, żeby w Polsce też to wprowadzać?

 • Zryty prawicowiec

  Super że tłumaczysz ludziom takie rzeczy. Cała Polska Ci dziękuje!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.