Wiadomości z Świętochłowic

Sznupek, ulubieniec dzieciaków "patronem" pierwszoklasistów

  • Dodano: 2021-09-29 05:45, aktualizacja: 2021-09-29 05:52

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczniów, policjanci z miejscowej komendy przeprowadzili cykl prelekcji. Rozmawiali z dziećmi o obowiązujących przepisach i zasadach dotyczących ich bezpieczeństwa w drodze „do” i „z” szkoły. Pierwszaki miały okazje sprawdzić się w praktyce na wirtualnym symulatorze przejścia dla pieszych. Największą jednak niespodzianką był dla nich Pies Sznupek - maskotka śląskiej Policji, który wręczył dzieciakom swoją miniaturową postać.

Sznupek otrzymał miano „patrona” pierwszoklasistów

W drugiej połowie września policjanci ze świętochłowickiej komendy przeprowadzili spotkania w dwóch miejscowych podstawówkach w ramach akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły”. Dla miejscowych mundurowych bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta, wraz z początkiem roku szkolnego jest jednym z priorytetów. Bez wątpienia pierwszy miesiąc nauki w szkole jest nie lada wyzwaniem dla pierwszoklasistów i wyjątkowym wspomnieniem na lata. Uczniowie malutkimi krokami poznają system nauczania oraz samodzielności. Dla pierwszaków z SP nr 2 i 5, odwiedziny policjantów były ogromną niespodzianką, a wszystko za sprawą specjalnego gościa – Sznupka, maskotki śląskiej Policji. Pełne energii dzieciaki z radością przywitały swojego ulubieńca, który przybył do nich w towarzystwie stróżów prawa ze specjalną misją. W czasie spotkań mundurowi uczyli młodych mieszkańców miasta, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Opowiadali pierwszoklasistom o tym, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne są odblaski. Najmłodsi mieszkańcy miasta chętnie odpowiadali na pytania policjantów, „popisując się” dotychczas zdobytą wiedzą oraz pokazywali, w jaki sposób prawidłowo przechodzi się przez jezdnię zgodnie z najważniejszą zasadą: „popatrz w lewo, popatrz w prawo i ponownie w lewo”. Policjanci ze świętochłowickiej komendy niejednokrotnie starają się zaskakiwać młodych prelegentów, przygotowując dla nich różne atrakcje. I tym razem też tak było. Na pierwszoklasistów czekał symulator wirtualnego przejścia dla pieszych, gdzie mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Mali uczestnicy ruchu drogowego wiedzą, że najlepsza jest nauka poprzez zabawę, dlatego chętnie uczestniczyli w tym zadaniu. Przed sobą mieli grafikę imitującą pasy, sygnalizatory świetlne oraz pojazdy. Symulator przedstawiał przejścia w różnych warunkach pogodowych na przykłąd we mgle. Uczestnicy zajęć mogli za pomocą wirtualnego przejścia sprawdzić „kiedy” i „jak” bezpieczne przejść przez jezdnię z sygnalizacją świetlną oraz bez niej. Na zakończenie zajęć mundurowi zdradzili sekret wizyty Psa Sznupka. Ku zaskoczeniu dzieci, maskotka śląskiej Policji wręczyła im swoją miniaturkę, która od tej pory będzie patronem dzieci.

Jej zadaniem będzie czuwanie nad ich bezpieczeństwem nie tylko w pierwszej klasie, ale też bez całą naukę w podstawówce. Ponadto milusińscy otrzymali również kolorowanki, które w formie zabawy uczą podstawowych zasad z zakresu bezpieczeństwa.

ZOBACZ FILMIK

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również