Wiadomości z Świętochłowic

Szóstoklasisto! Do you speak english?

  • Dodano: 2021-04-16 06:15, aktualizacja: 2021-04-16 06:19

Od września świętochłowicka Szkoła Podstawowa nr 2 planuje uruchomienie klasy siódmej dwujęzycznej.

Oprócz dodatkowych trzech godzin języka angielskiego, uczniowie będą realizować elementy wybranych przedmiotów w języku obcym. Będą to historia, geografia i wychowanie fizyczne.

Planowane jest także realizowanie projektów, w ramach programu Etwinning oraz, w miarę pandemicznych możliwości, zorganizowanie wymiany uczniowskiej i wycieczek do krajów anglojęzycznych.

– Ubiegamy się o objęcie naszej klasy patronatem przez Uniwersytet Śląski, co stworzyłoby możliwość nawiązania kontaktu z zagranicznymi studentami wydziału filologicznego, oraz uczestnictwa w otwartych zajęciach i  wykładach, organizowanych na Uniwersytecie – tłumaczy Marek Reich, dyrektor SP2. – Uczenie się w klasie dwujęzycznej to odejście od stereotypowej nauki, która kończy się na zamknięciu po lekcji podręcznika, tylko ciągły kontakt z żywym językiem, kulturą i zwyczajami krajów anglojęzycznych. Warto dodać, że absolwenci będą mieli szansę kontynuować naukę w klasie dwujęzycznej, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach. Zakładamy współpracę z uczniami klasy dwujęzycznej i realizowanie wspólnych, ciekawych projektów.

Chętni do nauki w klasie dwujęzycznej muszą do 7 maja 2021 r. złożyć stosowne dokumenty w sekretariacie szkoły, a 11 maja przystąpić do testu kompetencji językowych. Zapraszamy wszystkich chętnych szóstoklasistów, nie należy się obawiać, pamiętajmy, że dobra znajomość języka obcego to przepustka do lepszej przyszłości!

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • krist

    ja pa ruski gawarit hahaha

  • Mieszkaniec

    Mój bajtel yno godo po angielsku

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.