Wiadomości z Świętochłowic

Szpital zwiększa liczbę łóżek dla pacjentów zmagających się z koronawirusem

  • Dodano: 2021-03-12 13:15

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń w województwie śląskim, po kilkunastu dniach częściowego odmrożenia oddziałów, Szpital Powiatowy w Świętochłowicach ponownie musi zabezpieczyć zwiększoną liczbę łóżek dla pacjentów zmagających się z koronawirusem.  

Dokładnie rok temu, 11 marca 2020 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię koronawirusa. Pół roku później, 20 października ub. r., Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach rozpoczął pracę w trybie hybrydowym, lecząc obok standardowych grup Pacjentów również osoby zakażone SARS-CoV-2. 

- W szczytowym okresie zakażeń zabezpieczonych na ich potrzeby było 95 łóżek, w tym 5 respiratorowych. Od początku marca, za zgodą Ministra Zdrowia, Oddziały Neurologiczny, Chirurgii Ogólnej i Krótkoterminowej oraz odcinek ginekologiczny Oddziału Ginekologiczno-Położniczego wróciły do normalnego trybu pracy i w ostatnich dniach przyjmowały Pacjentów oraz przeprowadzały zabiegi i operacje - czytamy w komunikacie szpitala.

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń w województwie śląskim, świętochłowicki szpital ponownie musi zabezpieczyć zwiększoną liczbę łóżek dla pacjentów zmagających się z koronawirusem i wymagających hospitalizacji. Przekształcenie będzie odbywać się etapami, uzależnionymi od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w województwie. Jako pierwszy rolę oddziału covidowego przejmie ponownie oddział chirurgiczny, a w następnym etapie zostanie zabezpieczonych kolejnych 20 łóżek.

- Naszym Pacjentom z góry dziękujemy za wyrozumiałość dla tej sytuacji i również niecierpliwie czekamy na możliwość funkcjonowania w sposób umożliwiający bieżące leczenie wszystkich Pacjentów - czytamy w komunikacie szpitala.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Krzysztof i Alicja

    Jacek i Alina to jedna rodzina

  • jorg

    ptyś i balbina tyż

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również