Wiadomości z Świętochłowic

Szpital zwiększa liczbę łóżek dla pacjentów zmagających się z koronawirusem

  • Dodano: 2021-03-12 13:15

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń w województwie śląskim, po kilkunastu dniach częściowego odmrożenia oddziałów, Szpital Powiatowy w Świętochłowicach ponownie musi zabezpieczyć zwiększoną liczbę łóżek dla pacjentów zmagających się z koronawirusem.  

Dokładnie rok temu, 11 marca 2020 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię koronawirusa. Pół roku później, 20 października ub. r., Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach rozpoczął pracę w trybie hybrydowym, lecząc obok standardowych grup Pacjentów również osoby zakażone SARS-CoV-2. 

- W szczytowym okresie zakażeń zabezpieczonych na ich potrzeby było 95 łóżek, w tym 5 respiratorowych. Od początku marca, za zgodą Ministra Zdrowia, Oddziały Neurologiczny, Chirurgii Ogólnej i Krótkoterminowej oraz odcinek ginekologiczny Oddziału Ginekologiczno-Położniczego wróciły do normalnego trybu pracy i w ostatnich dniach przyjmowały Pacjentów oraz przeprowadzały zabiegi i operacje - czytamy w komunikacie szpitala.

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń w województwie śląskim, świętochłowicki szpital ponownie musi zabezpieczyć zwiększoną liczbę łóżek dla pacjentów zmagających się z koronawirusem i wymagających hospitalizacji. Przekształcenie będzie odbywać się etapami, uzależnionymi od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w województwie. Jako pierwszy rolę oddziału covidowego przejmie ponownie oddział chirurgiczny, a w następnym etapie zostanie zabezpieczonych kolejnych 20 łóżek.

- Naszym Pacjentom z góry dziękujemy za wyrozumiałość dla tej sytuacji i również niecierpliwie czekamy na możliwość funkcjonowania w sposób umożliwiający bieżące leczenie wszystkich Pacjentów - czytamy w komunikacie szpitala.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Krzysztof i Alicja

    Jacek i Alina to jedna rodzina

  • jorg

    ptyś i balbina tyż

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.