Wiadomości z Świętochłowic

Tabliczka mnożenia królową ZSO

  • Dodano: 2021-10-06 06:30, aktualizacja: 2021-10-06 06:38

W piątek, 1 października br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących hucznie obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Było to ważne wydarzenie dla wszystkich – zarówno dla uczniów SP5, jak i dla licealistów z „Reja”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dostosowanych do dzieci w różnym wieku, a więc nie zabrakło zagadek, „egzaminów” i nadania tytułu Mistrza Mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia były zapowiedziane dużo wcześniej – uczniowie zobaczyli na szkolnych korytarzach ciekawe zadania matematyczne o różnym stopniu trudności, które dzięki kolorom zachęcały do ich rozwiązania. Ponadto każda klasa miała zadania do wykonania, np. przygotowanie stroju oraz okrzyku związanego z tabliczką mnożenia. Kreatywność uczniów nie znała granic – w piątek można było podziwiać pomysłowość dzieci i młodzieży. Ponadto w budynku przy ul. Sudeckiej rozbrzmiewały piosenki i rymowanki matematyczne oraz nauka tabliczki mnożenia po włosku.

Wiele pozytywnych emocji wzbudziły także egzaminy

Choć to słowo budzi raczej lęk, w ZSO nie były one niczym strasznym – wręcz przeciwnie, ponieważ młodsi uczniowie sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia przez starszych kolegów i koleżanki, np. klasy trzecie SP przepytywały klasę IV, klasa VII sprawdzała wiedzę uczniów klas I i II LO, natomiast klasy I LO egzaminowały tegoroczne klasy maturalne. Takie rozwiązanie sprawiło, że panowała przyjemna, pełna życzliwości atmosfera, która jeszcze bardziej zintegrowała całą społeczność szkolną.

Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia był wybór Mistrzów Mnożenia – zarówno spośród uczniów SP5, jak i II LO. Kandydaci musieli dokonać różnych obliczeń w ciągu trzech minut, ale rekordzista wykonał wszystkie działania w minutę, co jest naprawdę imponujące.

Znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna nie tylko w szkole, ale i w codziennym życiu, więc każda akcja, która zachęca do jej znajomości, jest bezcenna – zwłaszcza, gdy odbywa się ona we wspaniałej atmosferze zabawy. Jak mówi jedna z organizatorek wydarzenia: „Impreza z pewnością już na stałe wpisała się do kalendarza imprez szkolnych organizowanych corocznie w Zespole Szkół Ogólnokształcących, ponieważ przyniosła wiele radości zarówno uczniom, jak i nauczycielom.”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również