Wiadomości z Świętochłowic

To już oficjalne! Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z zabójstwem Łukasza Porwolika!

 • Dodano: 2019-08-16 11:00, aktualizacja: 2019-08-19 11:47

To już oficjalne! Policja zatrzymała trzy osoby związane ze sprawą Łukasza Porwolika. Dwóch mężczyzn i kobieta zostali oskarżeni o zabójstwo 35-letniego Łukasza.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej wspólnie z kryminalnymi z Chorzowa zatrzymali we Wrocławiu 40-letniego mężczyznę i jego 33-letnią partnerkę podejrzanych o dokonanie zabójstwa zaginionego 35-letniego Łukasza Porwolika. Natomiast w Katowicach katowiccy kryminalni i policyjni kontrterroryści zatrzymali 38-letniego mężczyznę również podejrzanego o to zabójstwo. W celu zatarcia śladów zbrodni sprawcy spalili ciało zaginionego. Przy zatrzymanych oraz w trakcie przeszukań policjanci znaleźli broń palną, granat ręczny, środki służące do wytwarzania materiałów wybuchowych i duże ilości narkotyków. Decyzją sądu zatrzymani trafili do aresztu.

Trzy osoby zatrzymane

Zatrzymanie trzech osób podejrzanego o dokonanie zabójstwa zaginionego 35-letniego mieszkańca Chorzowa to efekt pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Łukasz Porwolik ostatni raz był widziany w dniu 3 sierpnia w Świętochłowicach w rejonie ul. Górnej, skąd miał oddalić się w nieznanym kierunku. Mężczyzna nie nawiązał później kontaktu z rodziną, która zgłosiła jego zaginięcie. Sprawą zajęli się policjanci z chorzowskiej komendy miejskiej.

- Mundurowi rozpytali osoby, które mogły posiadać jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego i okoliczności jego zaginięcia, w tym osoby, które jako ostatnie miały z nim kontakt. Policjanci skontrolowali miejsce zamieszkania mężczyzny, miejsca, w których przebywał w czasie poprzedzającym jego zaginięcie oraz sprawdzili nagrania kamer monitoringu. Stróże prawa skontrolowali również szpitale i inne miejsca w Chorzowie i miejscowościach ościennych, w których mógł przebywać zaginiony. Ponadto chorzowscy policjanci wspólnie z mundurowymi z katowickiego oddziału prewencji oraz przy wykorzystaniu psa tropiącego dokonali penetracji rozległych terenów w Świętochłowicach. O zaginięciu mężczyzny Policja poinformowała również środki masowego przekazu oraz zamieściła komunikat informujący o zaginięciu - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

W międzyczasie w sprawę zaginięcia włączyli się policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej. Jedna z przyjętych przez mundurowych wersji zakładała, że doszło do uprowadzenia mężczyzny. Uwagę kryminalnych zwrócił przede wszystkim 40-letni mieszkaniec Świętochłowic, który w dniu zaginięcia miał odkupić od zaginionego jego samochód i był ostatnią osobą, która go widziała. Mężczyzna twierdził, że po dokonaniu transakcji zakupu samochodu mieszkaniec Chorzowa oddalił się i 40-latek nie miał już z nim żadnego kontaktu. Śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji nie dali jednak wiary słowom mężczyzny i prowadzili czynności zmierzające do ustalenia faktycznego przebiegu wydarzeń.

12 sierpnia do Śląskiej Policji wpłynęła informacja z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich dotycząca znalezienia przez jednego z mieszkańców zwęglonych szczątków ludzkich. Stróże prawa podejrzewali, że może to być zaginiony Łukasz Porwolik.

Dalsze policyjne ustalenia i zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoliły na zatrzymanie 40-letniego mieszkańca Świętochłowic i 38-letniego mieszkańca Chorzowa, których stróże prawa podejrzewali o dokonanie zabójstwa zaginionego. Podejrzewany 40-latek zdążył opuścić teren Świętochłowic. Jednak kryminalni namierzyli mężczyznę i zatrzymali go na terenie Wrocławia, gdzie chwilę wcześniej wymeldował się z hotelu i poruszał się samochodem należącym do zaginionego.

Pistolet, amunicja i granat ręczny

Przy zatrzymanym mundurowi ujawnili pistolet i amunicję, na które nie posiadał on zezwolenia. Wraz z mężczyzną w samochodzie przebywała jego 33-letnia partnerka, która również została zatrzymana. Przy kobiecie policjanci znaleźli środki odurzające i granat ręczny - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Mundurowi przeszukali również miejsce zamieszkania zatrzymanego mężczyzny. Na terenie Świętochłowic policjanci odnaleźli rewolwer, który mógł posłużyć do dokonania zabójstwa 35-latka. Stróże prawa znaleźli również podejrzane środki i substancje. Na miejsce wezwano pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, którzy na miejscu przeprowadzili rozpoznanie i wstępnie ustalili, że odnalezione substancje mogły posłużyć do wytworzenia materiałów wybuchowych. Środki i substancje zabezpieczono i przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach celem potwierdzenia, że są to prekursory materiałów wybuchowych.

Natomiast w Katowicach kryminalni z komendy wojewódzkiej wspólnie z policyjnymi kontrterrorystami ze Śląska zatrzymali 38-letniego chorzowianina podejrzanego o dokonanie zabójstwa zaginionego wspólnie z zatrzymanym 40-latkiem. W trakcie przeszukania stróże prawa znaleźli 1,5 kilograma amfetaminy oraz 750 gramów marihuany.

Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury

Zatrzymani mężczyźni i kobieta zostali przetransportowani i osadzeni w policyjnym areszcie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury. Mężczyźni usłyszeli zarzuty zabójstwa 35-letniego mieszkańca Chorzowa poprzez oddanie strzałów z broni palnej w głowę, zacierania śladów zbrodni i zbezczeszczania zwłok poprzez ich spalenie oraz kradzieży jego samochodu. Ponadto 40-latkowi zarzuca się posiadanie broni palnej bez zezwolenia oraz posiadanie materiałów wybuchowych, które z uwagi na swoje właściwości mogły spowodować niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. 38-latek odpowie również za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Mężczyznom grozi dożywotnie pozbawienie wolności. Natomiast 33-letnia kobieta usłyszała zarzuty udzielania pomocy podejrzanym w zacieraniu śladów popełnienia zbrodni, posiadania granatu ręcznego oraz posiadania amfetaminy. Decyzją sądu, na wniosek śledczych i prokuratury, wszyscy zatrzymani trafili do aresztu. Czynności w sprawie trwają.

To już oficjalne! Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z zabójstwem Łukasza Porwolika!

Komentarze (108)    dodaj »

 • ENDRIU

  Co ze skorumpowanymi policjatami? Plonka poczul sie bezkarny po latach oplacania psiarni. Policjanci ze switochlowickiej komendy sa winni smierci tego chlopaka na rowni z Grzegorzem P. Gdzie zarzuty dla nich za wspoludzial I korumpcje?

 • lewkonja

  Znowu jedna bezsensowna smierc . Zginal mlody czlowiek . Nie wiem jaki byl , nie nam go osadzac . Wzruszyl mnie jego stosunek do matki , kto tak bardzo kocha swoja mame nie moze byc do konca zly . Bardzo wspolczuje rodzinie

 • Adam

  może ktoś wreszcie napiszę że to były porachunki gangsterskie... jeden zły wybił innego złego...

 • jhcjc

  Wiec czterech juz mamy z glowy. Teraz czas na rozbicie ukladu towarzysko-biznesowego, miedzy policja a tymi wlascicielami sklepikow, kebabow I warsztatow samochodowych.

 • Ir

  Patologia przez wielkie P

 • leopold

  Jak donoszą media niejaki Dawid Kostempski były prezydent Świętochłowic miasta na prawach powiatu , znany z tego ,że na odchodne zdewastował funkcjonujący stadion sportowy wystąpił w imieniu naszej lokalnej społeczności ( naszej to dla niego chyba katowicka społeczność)z listem do ministra sprawiedliwości Ziobry o nadzór nad śledztwem w sprawie Łukasza Porwolika .Teraz już wiecie jaki był cel tego lansu ze zniczami i "przypadkowe " zdjęcia Dawida pochylonego nad płonącym zniczowiskiem!!! Ten tłum w tle to ma być dowód ,że mimo porażki w wyborach były prezydent uchodzi tu za niekwestionowanego przywódcę mieszkańców jak pewien szeregowy poseł występujący w roli naczelnika państwa.No i ten jak zawsze przypadkowy fotograf co uwiecznił ten gest byłego!!! Toż to prawdziwy trybun ludowy niezłomnie poczuwający się do reprezentowania miasta , które na jego kolejne zaloty podało mu czarną polewkę czego jak widać po roku nadal nie zauważa!!!Z powyższego wynika ,że Dawid trzyma się miasta , które zgnoił( vide stadion i pusta kasa) jak ten przysłowiowy tonący brzytwy. I jak widać jest w stanie wiele zrobić( jak dotąd przewodzi i jak mniemam prowokuje i organizuje wszelkie ruchawki vide jakiś teatrzyk)aby lokalnych matołów zapatrzonych w jego megalomańskie opowieści utrzymywać w poczuciu jego rychłego powrotu na należny mu jak psu buda fotel prezydenta miasta!!! Moim zdaniem to już lepiej na ten stołek posadzić mojego psa niż tego na szczęście byłego już !!! Mój pies jest wierny, zdolny , pojętny i szybko się uczy w przeciwieństwie do innych!!!

 • Zuza

  Mądry Pan to i mądry pies....

 • Jorg

  Pewnie jeszcze Karola nauczycielka,która już już miała być dyrektorem.

 • Hmm

  Kto był fotografem? Pani lubię lubię piątek czy lord Buchczyk?

 • leopold

  P.s. Zapomniałem dodać ,że mój pies od szczęnięctwa mieszka w Świętochłowicach!!!

 • Robertt

  Zapomniał o pączkach. Takie zbiegowisko i zapomniał ..... tyle frajerów w tym mieście chwyta się tych tanich sztuczek. Jeszcze go taczka za miasto nie wywiozła. Jeszcze gnój z niej ulatuje....

 • ktoś

  Jak nisko trzeba upaść aby w takiej sytuacji i takim miejscu robić sobie zdjęcie. Kostempski jesteś moralnym zerem !

 • Mieszkaniec

  Jesteś kozak w necie piz...w świecie.mamlasie dlaczego nie udzielisz się na fb tą swoją"mądrością"?!

 • Mieszkaniec

  Ty jesteś za to śmierdzący kalosz

 • Apnal

  Coś wam napisze ludzie dobrze wiedział z kim się zadajeto towarzystwo cichociemne wcale by mnie zdziwiło jakby sam był zamieszany w narkotyki . A mianowicie znałem gościa pracowałem na magazynach on jeździł na tirach w rabenie parę razy robiłem mu załadunek .Ostatni raz jak z nim rozmawiałem z nim to muwił mi że się zwalnia jedzie do Niemiec pracować jako dostawca do marketów zwolnił się 5 lat temu dwa lata przed mną wtedy był o wiele chudszy u nas wołali na niego Bolo A nie bolero nie wiem czy zachód go tak zdemarolawizowal może wszedł jakieś układy nie mnie to sądzic mimo to szkoda młodego życia i tyle

 • leopold

  Następne palenie świec proponuję przy trupie stadionu Skałka im.... Na głównego żałobnika poprosić Kostempskiego , który targsny patriotycznym bólemmoże nawet podejmie protest głodowy przeciwko bezmyślnym zniszczeniu stadionu.

 • leopold

  Nie uważacie, że mimo całego tragizmu wydarzenia i śmierci młodego człowieka działania tego aresztowanego gangu jako żywo przypominają gang Olsena? Zapraszają do własnego domu człowieka na jakąś transakcję, mordują go tam i mimo logiki, że będą pierwszymi podejrzanym za howują arsenał broni, materiały wybuchowe, narkotyki no ta nasza domorosła Bonnie z granatem w torebce. Jak Kaczyński na dzikim zachodzie.

 • jhvjhv

  Bo psiarnie mieli ustawiona. Czuli sie bezpiecznie.

 • Świętochłowicka39

  Dziś i 20.00 było palenie zniczy na górnej w Chropaczowie.I jest jedno co chcę powiedziec panie Beger bo to do pana zarzuca pan kostempskiemu że mieszka w Katowicach nawet jakby mieszkał ale nie miał problemu by tu być a pan mieszka przecież obok i co ciężko było no bo po co przecież jest po wyborach;(:(Kostempski przegrał ale jest bliżej mieszkańców niż ty.Kostempski naszym prezydentem.

 • Yorg

  A jak to było parę lat temu z tym co to uciekł z miejsca wypadku pozostawiając umierającego ?!

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również