Wiadomości z Świętochłowic

To już rok prezydentury D. Begera - z tej okazji zaprosił mieszkańców na kawę i ciasto

 • Dodano: 2019-11-22 12:45, aktualizacja: 2019-11-22 13:56

22 listopada ubiegłego roku Daniel Beger został zaprzysiężony na prezydenta Świętochłowic. Dzisiaj, w pierwszą rocznicę zarządzania miastem, prezydent zaprosił mieszkańców do na "kawa i maszket" do niewielkiej kawiarenki w centrum miasta, aby w kameralnej atmosferze i bezpośrednio porozmawiać o tym, co dzieje się, a także co powinno się dziać, w Świętochłowicach.

Wielu mieszkańców chętnie przyjęło zaproszenie, niestety - nie dla wszystkich starczyło miejsc

Chętnych na poranną kawę i ciasto z prezydentem nie zabrakło, a liczba miejsc była ograniczona, dlatego osoby, które na spotkanie przyszły "z ulicy" będą musiały poczekać na kolejną okazję. Druga tura spotkań rozpocznie się jeszcze dziś o godzinie 17:00 - niestety, tam lista również jest już zamknięta. Oprócz Daniela Begera na miejscu pojawili się również jego zastępcy - Sławomir Pośpiech i Adam Trzebińczyk.

Podczas spotkania udało nam się porozmawiać przez moment z prezydentem:

Bardzo mnie cieszy fakt, że wielu ludzi docenia to, co zrobiliśmy w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Oczywiście nie są to jakieś wspaniałe sukcesy, natomiast ludzie widzą, że z miesiąca na miesiąc sytuacja miasta zaczyna się zmieniać, wszystko idzie we właściwym kierunku. Usłyszałem wiele słów pochlebnych pod adresem władz Świętochłowic, co pokazuje, że te działania, które podejmujemy, są właściwe - zwłaszcza te, które dotyczą mieszkańców i ich najbliższych oraz problemów, z jakimi się zderzają na co dzień - mówi dla Swiony.pl prezydent Daniel Beger.

Na spotkaniu pojawili się również przedstawiciele lokalnego biznesu

Rozmowy, jakie toczyły się przy kawiarnianych stolikach, dotyczyły bardzo wielu spraw. Od zwykłych, kurtuazyjnych konwersacji, aż po realne problemy miasta i ciekawe propozycje dotyczące rozwoju. Na spotkanie przyszli również przedsiębiorcy, między innymi pan Łukasz NIestroj, ślusarz, który niedawno przeniósł swój warsztat z Chorzowa do Świętochłowic.

Aktualnie po półtora roku udało mi się przenieść mój warsztat do Świętochłowic, gdzie aktualnie prowadzę biznes. Rozmawiałem z prezydentem o możliwościach rozwoju, możliwościach lokalowych, o kwestiach istotnych dla drobnego, małego biznesu, jakim jest między innymi moja firma - mówi pan Łukasz - prezydent wysłuchał moich uwag i bolączek, z jakimi się borykamy. Myślę, że nastąpi wiele dobrych zmian, by ten mały biznes zagościł na dobre w Świętochłowicach - dodaje przedsiębiorca.

O to, jak Świętochłowice chcą zachęcić przedsiębiorców do prowadzenia biznesu na terenie miasta, mówiła Katarzyna Tomczyk, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta:

W tej chwili miasto Świętochłowice wsłuchuje się w głosy małych i średnich przedsiębiorców. Wiemy, że wciąż brakuje takich zachęt, które sprawią, że lokalny biznes będzie chciał w naszym mieście mieć swoje siedziby. Na przyszły rok planowana jest akcja, która będzie miała na celu wyznaczenie puli lokali, którymi mali przedsiębiorcy zapewne się zainteresują. Jeszcze trwają ustalenia, czy będzie to pula lokali za tak zwaną "złotówkę", czy pula lokali za remont, jaki będzie czasokres tych ulg, jak będzie wyglądała całość programu - natomiast na 100% takie działania w przyszłym roku ruszą - mówi Katarzyna Tomczyk.

 

Komentarze (109)    dodaj »

 • PODATNIK

  Zastanawia mnie ten OWCZY pęd każdej kolejnej władzy w Świonach do zrobienia z Kaliny krystalicznie czystego jeziora .Ten staw to sama chemia w płynie powinien być zasypany a na nim posadzony lasek by teren się oczyścił .Nie wiem dlaczego kolejna władza zamierza cięzkie miliony topić w coś niemożliwego do uratowania ? Czy chodzi o topienie KASY ? Za te miliony można uporządkować zieleń i stawy w Świonach , które są do uratowania .Ile kosztowało już ratowanie trupa ? Dziwne to a może chodzi o topienie kasy rzeczywiście ?

 • gość

  na kalinie nie wyrośnie żaden las , a nawet chwast! czysty fenol i jego pochodne. żeby w miarę oczyścić teren , należy wybrać dno na wiele metrów. nie ma innej drogi. mnie bawi , że na miejscu sąsiedniego stawu , po drugiej stronie drogi zaczyna się budowa osiedla mieszkaniowego....... już widzę te dzieci z trzema oczyma i świecące w nocy.

 • leopold

  Na wiele metrów??? Gdy by wybrać tylko na 1 metr głęboko to mamy do wykopania wywiezienia i utylizacji prawie 87000 ton skażonego piachu!!! Gdzieś tam podczas kolejnych projektów padło ,że staw ma trujące podcieki od strony hałdy pod larsenami wbitymi na głębokość 18 metrów!!!

 • krist

  co by p.prezydent nie zrobił to zawsze będą marudy którym to przeszkadza banda debilów

 • gość

  krist weź tabletki bo świrujesz!

 • [O_o]

  Przyjazne społeczeństwo zboczeńców. Fuj to już jest obrzydliwe, to już jest psychiatryk, dewiacje w urzędzie, gorsze niż skórzane badki. Ciekawe co prezydent w tym towarzystwie mówi o swojej żonie. Ciekawe czy w ten sam sposób rozmawiają, teraz czekam na oświadczenie prezydenta, że nigdy z tym człowiekiem nie rozmawiał. Fajnie, gdyby udostępnił wszystkie rozmowy z tym człowiekiem, ogólnie wszystko co się dzieje w urzędzie w ramach programowej transparentności.

 • Bartek K.

  Czy ty jesteś człowiekiem czy już prymitywnym gnojkiem .Nie masz swojego życia. Nie sadz innych według siebie.

 • Paragraf

  Widzę praca w spółce miejskiej aż wre!

 • vovtek81

  Ja to się zastanawiam kiedy ON ma czas zajmować się merytoryczną robotą prezydenta. Tylko "radzi, przyjmuje, spotyka się, śniadaniuje, kawkuje, wręcza, dekoruje, otwiera, fejsbukuje, świętuje, wizytuje itp" Dodatkowo po 6 godzin tyra w wodociągach. A potem jak jest widać chociażby z sesjami. Zwoływane na zapalenie płuc sesji nadzwyczajnych (bo jutro mija jakiś termin), usuwanie z porządku obrad wypichconych naprędce własnych projektów, Rzeczowość wypowiedzi zastępowana "winą Tuska". Czy ON jeszcze rządzi czy już tylko "panuje" ?

 • lili

  To podłe co piszesz, może sam nie masz żony, rodziny

 • agatka

  nie ma czasu to się i nie zajmuje, taki nowoczesny facebookowo-kawkująco-sniadająco-świętujacy świętochłowicki Dyzma

 • Ani za B , ani za K...

  ... nie jestem za obecnym ani za poprzednikiem. Mam pytanie do tych co wyzywają i obrażają obecnego. Dlaczego nie powiecie jemu tego prosto w twarz?

 • gość

  myślisz , że zrozumie? gwarantuję ci , że nie! miałem z nim kontakt na pś . nie głosowałem ani na niego , ani na poprzednika i to w żadnych wyborach, ale jest różnica . co do wyborów to ostatnio nie było na kogo głosować. same cieńkie bolki

 • Anula

  To po co się odzywasz... Nie glosujesz...

 • gość

  czemu się odzywam? bo mam głupia kuro takie prawo! nie głosowanie to też wybór - demokratyczny i świadomy , ale co może rozumieć coś takiego jak ty! wyznawco , nie wyborco! , mieszkam w tym mieście od wielu pokoleń i jak kolejne pokolenie obserwuję jego kolejne staczanie się.

 • Mieszkaniec

  To samo można zapytać tych co oskarżali Kostempskiego.

 • szafa

  Póki co jedyne trupy jakie wypadają to z Bergerowej szafy.

 • Ala

  To już rok minął jak zostaliśmy pozbawieni koryta.Nie chcieli nas w sejmie i senacie wiec wróciłyśmy do zapyzialych Swietochlowic udowadniać ze koń to wielbłąd. Jeszcze trochę pracy i wszyscy będą przekonani że to zadłużenie 100 milionów to przecież Begera sprawka.

 • kala

  A co ma piernik do wiatraka? Tamci już od roku nie rządzą a tacy jak ty w kółko [...]ą jedno i to samo.

 • gość

  no przecież to sposób na wadzę nowego, taka "wina tuska" zamiast brać się do roboty, to ciągle trolluje bo oni......

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również