Wiadomości z Świętochłowic

Tramwaj nr 17 niebawem wróci na trasę w Świętochłowicach. Za nami jazda próbna

 • Dodano: 2024-01-16 07:15, aktualizacja: 2024-01-16 07:26

Tramwaje Śląskie przymierzają się do wypuszczenia na tory linii nr 17 po zakończonej inwestycji modernizacji ul. Łagiewnickiej, która obejmowała torowisko, jezdnię i chodniki. Łączna wartość zadania Miasta Świętochłowice i Tramwajów Śląskich to ponad 55 mln zł.

Powrót siedemnastki na świętochłowickie tory

15 stycznia 2024 odbyła się jazda próbna, w której uczestniczył prezydent Daniel Beger. Sprawdzano m.in. działanie układu torowego czy komfort jazdy wyremontowaną trasą. Dokonano też oględzin nowoczesnego tramwaju, który obsługiwać będzie tę linię. W ukłonie do osób starszych i mniej sprawnych, wagon, mimo swojej wysokości, w środkowej części posiada niskopodłogowe wejście.

To inwestycja, na którą mieszkańcy czekali od lat. Osoby, z którymi często rozmawiałem o trwającym remoncie wspominały, że już w latach 70-tych miasto przymierzało się do tego działania. Dzięki determinacji i kompetencji zespołu współpracowników my tego dokonaliśmy i marzenia stały się rzeczywistością. Przepraszam lokalną społeczność za wszelkie niedogodności związane z tą inwestycją, jednak z powodu jej skomplikowania, które niejednokrotnie pojawiało się w trakcie robót, oraz konieczności koordynacji kilku podmiotów, remont przeciągnął się. Mam nadzieję, że efekt końcowy zrekompensuje Państwu wszelkie trudności, z którymi musieliśmy się wszyscy borykać. – mówi Prezydent Miasta Świętochłowice, Daniel Beger.

Istotną informacją dla mieszkańców jest fakt, że tramwaj nr 17 powinien wznowić kursowanie już przed feriami!

UWAGA: Ze względu na trwające modernizacje ronda w Rudzie Śląskiej-Chebziu, tramwaj będzie kursował tylko do Placu Słowiańskiego w Lipinach – do odwołania.

Komentarze (12)    dodaj »

 • Ewa

  Nareszcie! Ul. Przybyły zniszczona, dziurawa, pełne kałuży po ulewie...ani nie odśnieżone i na chodniku również do wymiany

 • AI

  Wszystko mozna. Wystarczy nie krasc jak rodzina kostempskich przez 8 lat

 • Piotr

  To ja zapytam, może ktoś odpowie. Na wysokości MPGK o boiska tory były zasypane szarym kamieniem. W grudniu ten kamień wybrano koparką i tory zasypano kamieniem brązowym. Jaki był cel wymiany kamienia?

 • Komedia

  Nie wiem czy można jazdę próbną zaliczyć? Prezydentów tylko dwóch i brak morsowania :)

 • Mieszkanka

  Ulica Wiechaczka zniszczona mamy nadzieję, że zostanie naprawiona

 • P.B rsl

  Brawo.

 • Kriss

  Jeszcze by sie przydało ograniczenie prędkości trawaju na ul. BARLICKIEGO dużo dzieci chodzi z szkoły

 • Łukasz

  Nowy asfalt położony, a przy wjeździe w ul. Kamionki, na przejściu dla pieszych jest dziura wielkości studzienki kanalizacyjnej. O czym to świadczy?!

 • Mieszkaniec osiedla.

  Jazda próbna się odbyła, ale czy ktoś zwrócił uwagę na stację transformatorową na wyjeździe z ulicy Wiechaczka. Transformator ograniczenia widoczność na tory!!!

 • Eurohanys

  Prezio jechoł tōm bankōm, beztōż żodyn niy śmioł nic widzieć. Dobrze że je śniyg, inakszyj kŏzali by malować trŏwa na trasie przejazdu, jak za kōmuny.

 • Edzio

  Co?

 • Mieszkaniec

  To fakt!! Druga sprawa to wyjazd w górę na skrzyżowanie i niezrozumiała strzałka skrętu w lewo namalowana na jezdni na tak wąskiej drodze. Osoby zjeżdżające ze skrzyżowania w dół ulicy Łagiewnickiej pakują się prosto na czołowe. Dodatkowo na połowie drogi zalegający śnieg i nikt się nie mieści. Po co ten pas skrętu? To dwa mankamenty, które tylko tworzą niebezpieczne sytuacje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również