Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Trwają egzaminy maturalne

  • Dodano: 2018-05-14 08:15, aktualizacja: 2018-05-14 08:22

W trzech świętochłowickich szkołach średnich do tegorocznej matury przystąpiło 174 uczniów. Egzaminy potrwają do 25 maja.

Przedmiotami obowiązkowymi na poziomie podstawowym są matematyka i języki - polski oraz obcy nowożytny. Poza tym abiturienci mają do wyboru przedmioty na poziomie rozszerzonym.

W naszym mieście najwięcej, bo 66 osób zdaje maturę w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych.
Z przedmiotów na poziomie rozszerzonym najchętniej wybierany jest tutaj język angielski (39 maturzystów). Zainteresowaniem cieszyły się także biologia, którą napisało 17 osób, fizyka (14), wiedza o społeczeństwie (9) i chemia (8).

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego do egzaminu maturalnego przystąpiło 49 osób. Większość jako dodatkowy przedmiot także wskazało język angielski (37). Odpowiednio 14  zdawało egzamin z biologii, 11 z geografii i 10 z wiedzy o społeczeństwie.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Sudeckiej z zadaniami zmierzyło się 40 młodych ludzi. Niektórzy chcąc poprawić wynik z lat poprzednich ponownie przystąpili do tego ważnego sprawdzianu. Zdecydowało się na to 19 zdających. Podobnie jak w przypadku poprzednich szkół, tu także najchętniej wybierany był język angielski, który pisało 14 osób. Po 7 postawiło na historię i biologię rozszerzoną, 6 - geografię, a 4 wiedzę o społeczeństwie.

Przed maturzystami jeszcze egzaminy pisemne z fizyki i geografii (poniedziałek), chemii i historii (środa), innych języków obcych oraz egzaminy ustne. Za wszystkich maturzystów trzymamy kciuki. Rozdanie świadectw 3 lipca.

Na zdjęciach w kolejności: ZSO nr 1 i nr 2

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.