Wiadomości z Świętochłowic

Trzecie miejsce świętochłowickich mundurowych w Turnieju Par Patrolowych

  • Dodano: 2023-06-12 06:00, aktualizacja: 2023-06-12 06:15

W dniach 6-7 czerwca odbyły się wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” 2023. Patrol świętochłowickiej komendy w tych zawodach zdobył trzecie miejsce.

Poznajcie Dawida i Seweryna, policjantów naszej komendy

6 i 7 czerwca w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” 2023. Głównym organizatorem tych zawodów był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a honorowy patronat objęli nad nimi Wojewoda Śląski i Marszałek Województwa śląskiego. 68 policjantów z całego województwa śląskiego, którzy na co dzień patrolują ulice naszych miast, w dwuosobowych zespołach brali udział w czterech konkurencjach.

W pierwszy dzień reprezentanci wszystkich komend musieli pokonać wymagający tor przeszkód oraz sprawdzić się w konkurencji z technik obezwładniania na macie. W środę mundurowi zaprezentowali swoje umiejętności na strzelnicy oraz rozwiązywali test z wiedzy policyjnej.

Po turnieju przyszedł czas na podsumowanie wyników. Team naszych policjantów w składzie starszy sierżant Seweryn Ogrocki oraz starszy sierżant Dawid Michalik tylko nieznacznie ustąpili miejsca reprezentantom Katowic i Bytomia, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej, jak i w każdej z dyscyplin z osobna.

Poniżej krótko przedstawiamy dwoje naszych medalistów

  • starszy sierżant Seweryn Ogrocki – od około 16 lat ćwiczy sporty siłowe, często startował w zawodach, jest między innymi medalistą Mistrzostw Śląska w podnoszeniu ciężarów. Jest zapalonym biegaczem, często startuje w zawodach biegowych i półmaratonach. Kilka razy brał udział w Mistrzostwach Polski Policji w bieganiu. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia sportowe. Były żołnierz Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. W służbie instruktor techniki i taktyki interwencji oraz ratownik medyczny.
  • Prywatnie jest ojcem 9-letniego Wojtka, wolny czas lubi spędzać z rodziną, najlepiej w Polskich górach.
  • starszy sierżant Dawid Michalik – od lat trenuje różne sztuki walki, często amatorsko biega, by utrzymywać cały czas wysoki poziom sprawności fizycznej. Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy na profilu Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Stale doskonali się w przeprowadzaniu interwencji przy wykorzystaniu replik broni palnej, potocznie zwanych ASG. Prywatnie amatorsko nagrywa filmy i oddaje się procesowi montażu. Lubi łowić ryby, przede wszystkim metodą muchową, spędzając przy tym czas w ukochanych przez niego polskich górach.

Obydwoje z nich są absolwentami szkół średnich o profilu wojskowym.

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach podkom. Grzegorz Muc przez wszystkie konkurencje, jak i cały turniej był obecny z naszymi policjantami i aktywnie ich dopingował. Jak wspomnieli: „sukcesów w Policji nie osiąga się indywidualnie a jedynie dzięki wzajemnej współpracy”.

Komentarze (4)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również