Wiadomości z Świętochłowic

"Trzymaj się prawego pasa" - bilans sobotnich działań świętochłowickiej drogówki

 • Dodano: 2020-06-09 07:15, aktualizacja: 2020-06-09 07:53

Na świętochłowickim odcinku DTŚ miejscowa drogówka przeprowadziła akcję pod kryptonimem „Trzymaj się prawego pasa”.

Działania te ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności przestrzeganie obowiązku zajmowania pasa na prawej połowie jezdni.

Aż 17 kierujących poruszało się lewym pasem jezdni pomimo obowiązku prawostronnego ruchu pojazdów

W minioną sobotę świętochłowicka drogówka przeprowadziła działania „Trzymaj się prawego pasa”. Odbyły się one na świętochłowickim odcinku drogi DW902. W trakcie akcji policjanci egzekwowali przestrzeganie obowiązku zajmowania prawego pasa, na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Celem działań jest poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami tj. blisko prawej krawędzi drogi. Policjanci podczas tego przedsięwzięcia zwracali uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas ruchu jest wolny. Drogówka odnotowała 20 naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym. Aż 17 kierujących poruszało się lewym pasem jezdni pomimo obowiązku prawostronnego ruchu pojazdów.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Robertt

  Zasada trzymania się prawego pasa jest dobra na autostradach, gdzie węzły drogowe są co kilka, kilkanaście kilometrów. Na DTŚ(902) wloty i wyloty są gęsto rozmieszczone, bywa że co kilkaset metrów.Jak na ironię na tak specyficznej drodze, najbezpieczniej jechać pasem środkowym, prawy rezerwując dla zjeżdżających/wyjeżdżających z DTŚ, zwłaszcza w godzinach szczytow.

 • Gyu

  17 na minutę chyba

 • R2

  TYLKO 17 miernot? Coś słaby dzień w sumie Sobota.Lepiej jakby w dni powszednie doprowadzili do porządku korpo miernoty jadący i przed godziną 8:00 i wracający po godzinie 16:00 z Katowic.

 • Mieszkaniec

  Na zdj.sa 3 pasy w jednym kierunku...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również