Wiadomości z Świętochłowic

Trzymaj się prawego pasa - podsumowanie działań drogówki

  • Dodano: 2021-12-14 06:15, aktualizacja: 2021-12-14 06:19

W niedzielę na DTŚ miejscowa drogówka wspólnie z policjantami z gliwickiego komisariatu autostradowego przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Trzymaj się prawego pasa”.

Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności przestrzeganie obowiązku zajmowania pasa na prawej połowie jezdni. Łącznie mundurowi ujawnili aż 88 wykroczeń drogowych z czego aż 53 kierujących poruszało się lewym pasem jezdni pomimo obowiązku prawostronnego ruchu pojazdów.

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki wspólnie z mundurowymi z gliwickiego komisariatu autostradowego przeprowadzili działania „Trzymaj się prawego pasa”.

Działania odbyły się na drogowej trasie średnicowej. W trakcie akcji policjanci egzekwowali przestrzeganie obowiązku zajmowania prawego pasa, na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Celem działań jest poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami tj. blisko prawej krawędzi drogi. Policjanci podczas tego przedsięwzięcia zwracali uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas ruchu jest wolny. Drogówka odnotowała aż 88 naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym, z czego aż 53 kierujących poruszało się lewym pasem jezdni pomimo obowiązku prawostronnego ruchu pojazdów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również