Wiadomości z Świętochłowic

Turniej FIFA 2020 dla młodych mieszkańców Świętochłowic!

  • Dodano: 2020-07-15 06:15, aktualizacja: 2020-07-15 06:29

Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach rusza z realizacją trzymiesięcznego programu profilaktyki zapobiegania inicjacji alkoholowej oraz nauki umiejętnego korzystania z komputera i Internetu, w tym zapobiegania cyberuzależnieniom.

Jednym z jego elementów będzie turniej FIFA 2020 dla młodych mieszkańców Świętochłowic

Program „% tylko te dobre, daj z siebie sto procent” składa się z cyklu zajęć prowadzonych w instytucjach publicznych przez wykwalifikowanych specjalistów, przy współpracy liderów rówieśniczych. Kierowany jest do młodzieży oraz rodziców i opiekunów prawnych dzieci między 3 a 18 rokiem życia.

Jednym z elementów programu jest miejski turniej FIFA 2020 dla dzieci i młodzieży (7-18 lat), któremu bacznie będzie się przyglądał Marcin „mRN” Sczes, jeden z najdłużej grających zawodników FIFA w Polsce oraz zwycięzca I Edycji Ekstraklasa Games.

Za realizację programu odpowiada Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach. Patronat nad wydarzeniami towarzyszącymi objęły m.in.: Urząd Miejski ŚwiętochłowiceCentrum Kultury Śląskiej Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach Komenda Miejska Policji w ŚwiętochłowicachIII Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej w ChorzowiePoradnia psychologiczno-pedagogiczna oraz organizacje pozarządowe.

Wszyscy zgodnie uważamy, że obecnie istnieje potrzeba realizacji skutecznego programu profilaktycznego wdrożonego przez samorządy lokalne. Chcemy pomóc rodzicom w prowadzeniu rozmów z dziećmi na temat skutków uzależnienia, zarówno od alkoholu, jak i korzystania z Internetu. Chcemy także pomóc dzieciom w niepoddawaniu się presji społecznej ze strony rówieśników oraz zwiększyć ich wiedzę na temat konsekwencji różnego rodzaju uzależnień – podkreśla Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic, który objął honorowy patronat nad wydarzeniem.

W ramach programu odbędą się także m.in. prelekcje, spotkania i rozmowy ze specjalistami, konkurs plastyczny, projekcja filmu oraz zabawy edukacyjne dla dzieci. Warunkiem udziału w programie, w tym w turnieju FIFA 2020 jest uzyskanie pisemnej zgody rodziców na udział w turnieju, upublicznianie wizerunku i przetwarzaniu danych osobowych do celów realizacji Programu.

Zapisy do udziału w turnieju już ruszyły i potrwają tylko do 24 lipca!

Szczegółowych informacji udziela:
Centrum Integracji Społecznej
ul. Sądowa 1 w Świętochłowicach,
nr tel. 32 345 55 24

Dokumenty do pobrania, zapoznania się i ewentualnego podpisania:
Regulamin Turnieju
Obowiązek Informacyjny
Karta Zgłoszenia
Zgoda na upublicznianie wizerunku - osoba powyżej 16 lat
Klauzula zgody - osoba powyżej 16 lat
Zgoda na upublicznianie wizerunku - dziecko
Klauzula zgody - dziecko


http://www.swietochlowice.pl/

Turniej FIFA 2020 dla młodych mieszkańców Świętochłowic!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Rodzic

    Kiedy w jakich godzinach i gdzie ma się odbyć ten turniej FIFA 2020?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również