Wiadomości z Świętochłowic

Turniej szachowy dla seniorów

  • Dodano: 2021-10-11 05:15, aktualizacja: 2021-10-11 05:30

W czwartek, 7 października, w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbył się Turniej Szachowy Seniorów. Zawody zorganizowane w ramach Tygodnia Seniora 2021 przygotowane zostały przez Referat Dialogu i Aktywacji Społecznej Urzędu  Miejskiego w Świętochłowicach, Ośrodek Sportu i RekreacjiSkałka” i Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice.

Turniej, w którym uczestniczyło 8 amatorów królewskiej gry z Chorzowa i Świętochłowic prowadzony był systemem kołowym z czasem gry P 15, czyli każdy z graczy miał 15 minut na rozegranie swojej partii.

Zawodnicy prezentowali naprawdę dobry poziom, a rozgrywki do samego końca były bardzo zacięte

Tego dnia nad prawidłowym przebiegiem gry czuwali Damian Kuchna z Ośrodka Sportu i Rekreacji OSiRSkałka”  i Jerzy Plichta – kierownik Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice. Po zakończeniu wszystkich partii podliczono punkty i wyłoniono zwycięzców.

Pierwsze miejsce zdobył Tomasz Nawrat z Chorzowa (6,5 pkt.), drugie miejsce zajął Krzysztof Idzik ze Świętochłowic (5,5 pkt.), a trzecie miejsce wywalczył Kazimierz Hendel ze Świętochłowic (5 pkt.). Wszyscy zawodnicy otrzymali zestawy upominków przygotowane przez Referat Dialogu i Aktywacji Społecznej Urzędu  Miejskiego w Świętochłowicach.

Komentarze (1)    dodaj »

  • a5

    W ostatnią sobotę miasto zorganizowało dla emerytów wspaniałą zabawę w domu kultury za co dziękujemy i prosimy o następną

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.