Wiadomości z Świętochłowic

Turniej szachowy dla seniorów

  • Dodano: 2021-10-11 05:15, aktualizacja: 2021-10-11 05:30

W czwartek, 7 października, w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbył się Turniej Szachowy Seniorów. Zawody zorganizowane w ramach Tygodnia Seniora 2021 przygotowane zostały przez Referat Dialogu i Aktywacji Społecznej Urzędu  Miejskiego w Świętochłowicach, Ośrodek Sportu i RekreacjiSkałka” i Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice.

Turniej, w którym uczestniczyło 8 amatorów królewskiej gry z Chorzowa i Świętochłowic prowadzony był systemem kołowym z czasem gry P 15, czyli każdy z graczy miał 15 minut na rozegranie swojej partii.

Zawodnicy prezentowali naprawdę dobry poziom, a rozgrywki do samego końca były bardzo zacięte

Tego dnia nad prawidłowym przebiegiem gry czuwali Damian Kuchna z Ośrodka Sportu i Rekreacji OSiRSkałka”  i Jerzy Plichta – kierownik Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice. Po zakończeniu wszystkich partii podliczono punkty i wyłoniono zwycięzców.

Pierwsze miejsce zdobył Tomasz Nawrat z Chorzowa (6,5 pkt.), drugie miejsce zajął Krzysztof Idzik ze Świętochłowic (5,5 pkt.), a trzecie miejsce wywalczył Kazimierz Hendel ze Świętochłowic (5 pkt.). Wszyscy zawodnicy otrzymali zestawy upominków przygotowane przez Referat Dialogu i Aktywacji Społecznej Urzędu  Miejskiego w Świętochłowicach.

Komentarze (1)    dodaj »

  • a5

    W ostatnią sobotę miasto zorganizowało dla emerytów wspaniałą zabawę w domu kultury za co dziękujemy i prosimy o następną

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również