Wiadomości z Świętochłowic

Twoje bezpieczeństwo nad wodą - to Twoja świadoma decyzja. Zobacz spot policji i WOPR-u

  • Dodano: 2020-08-06 08:00, aktualizacja: 2020-08-06 07:14

Świętochłowiccy policjanci podjęli kolejne wyzwanie w zakresie poprawy bezpieczeństwa w trakcie wakacji.

Wspólnymi siłami z przedstawicielami świętochłowickiego WOPR nakręcili spot profilaktyczny o nazwie „Twoje bezpieczeństwo nad wodą – to Twoja świadoma decyzja”. Ten krótki film powstał z myślą o bezpieczeństwie w szczególności dzieci i młodzieży w trakcie odpoczynku nad wodą. Zachęcamy do obejrzenia i udostępniania przygotowanego filmu. Bezpieczeństwo najmłodszych to nasz wspólny cel.

Świętochłowicka Policja systematycznie pracuje i angażuje się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta w trakcie trwających wakacji. By dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, działają na wielu płaszczyznach. W tym roku wakacje przypadają w szczególnym czasie-stanu epidemii koronawirusa. Policjanci swoje czynności wykonują z zachowaniem środków bezpieczeństwa i z użyciem środków ochrony osobistej. Mundurowi spotykają się m.in. z młodymi mieszkańcami miasta, przekazując im najistotniejsze zasady, jakimi należy się kierować, aby ustrzec się przed zagrożeniami, które na nich czyhają w czasie przerwy w nauce podczas zabawy na dworze czy podczas odpoczynku nad wodą.

Jak co roku, również tegoroczne wakacje upływają pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”. To tytuł zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogólnopolskiej kampanii, objętej honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach której przez cały rok organizowane są akcje na rzecz bezpieczeństwa w różnych obszarach.

W trosce o bezpieczeństwo osób zamieszkujących oraz przebywających w trakcie wakacji w naszym mieście a w szczególności najmłodszych świętochłowiccy policjanci wspólnymi siłami z przedstawicielami WOPR w Świętochłowicach przygotowali spot profilaktyczny. Jak sam tytuł wskazuje, film pod nazwą „Twoje bezpieczeństwo nad wodą – to Twoja świadoma decyzja” poświęcony został tematyce bezpieczeństwa i przedstawia jeden z klasycznych scenariuszy, który może się przydarzyć naszym dzieciom.

W okresie letnim niestety dochodzi do większej liczby utonięć. Najczęstszą przyczyną jest brawura, słabe rozpoznanie zbiornika wodnego, brak umiejętności lub odpowiedniego przygotowania do pływania oraz korzystanie z akwenów, w których kąpiel jest zabroniona. Liczymy na to, że przekaz spotu, trafi do jak największej liczby odbiorców. Mimo nieustannych apeli policjantów wciąż zdarzają się sytuacje, w których bagatelizowane jest bezpieczeństwo, a młodzież decydują się na kąpiel w niedozwolonych miejscach.

Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel odbywa się tylko w miejscach wyznaczonych i pod nadzorem ratowników WOPR.

Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikajmy kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku, zachowajmy również ostrożność podczas kąpieli po długotrwałym przebywaniu na słońcu. Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego (np. w kamizelki ratunkowe) sprzętu pływającego. Zwracajmy szczególną uwagę na bawiące się na brzegu dzieci. Wchodząc do wody, zwracajmy uwagę na znaki i tablice informacyjne.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji filmu i bez których spot ten by nie powstał. Dziękujemy młodzieży z Dziecięcej Sekcji Ratownictwa Wodnego WESOŁE FOCZKI, członkom Sekcji Morsowania i Lodowego Pływania TERMOKLINA, świętochłowickim ratownikom Drużyny WOPR oraz świętochłowickiej stacji Wojewódzkiego Pogotowania Ratunkowego w Katowicach.

ZOBACZ SPOT

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również