Wiadomości z Świętochłowic

"Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo" - bezpłatne sprawdzanie świateł w Świętochłowicach

  • Dodano: 2021-10-18 05:45, aktualizacja: 2021-10-18 05:58

21 października rusza kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”, która potrwa aż do 15 grudnia br. Kampania prowadzona jest we współpracy ze stacjami diagnostycznymi, na których kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł pojazdów. Również w Świętochłowicach będzie taka możliwość.

Pierwsza taka okazja pojawi się już 23 października w świętochłowickim Centrum Motoryzacyjnym „AUTO-BUD”

Już niebawem rusza kolejna edycja ogólnopolskiej kompanii profilaktycznej pod nazwą „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Jak co roku, włączyli się w nią również świętochłowiccy policjanci. Akcja potrwa do 15 grudnia bieżącego roku. Jej celem jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na prawidłowe oświetlenie pojazdów, które ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem ich wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła. Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii, odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Holdingu Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii.

Podczas działań, które rozpoczną się 21 października, również na terenie Świętochłowic będzie można bezpłatnie sprawdzać i ustawiać światła w swoich pojazdach.

Gdzie i kiedy?


Jeśli chcesz bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoim pojeździe, przyjedź do:

Centrum Motoryzacyjnego „AUTO-BUD”, przy ulicy Katowickiej 73 w Świętochłowicach

w dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia 2021 roku.

W ramach prowadzonej kampanii świętochłowicka drogówka będzie zwracać szczególną uwagę na stan oświetlenia pojazdów poruszających się po drogach naszego miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również