Wiadomości z Świętochłowic

Twórcy kanału urbexowego odwiedzają Lipiny. Sprawdzają, czy rzeczywiście są niebezpieczne

 • Dodano: 2022-12-08 12:00

Chłopaki z kanału Urbex History przyjechali na Śląsk, aby na własne oczy zobaczyć słynne na całą Polskę świętochłowickie Lipiny. Dzielnica okryła się złą sławą – mówi się, że jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w Polsce. Czy tak jest naprawdę? Youtuberzy przekonali się o tym na własnej skórze.

Zwiedzanie Lipin

Twórców kanału Urbex History zainteresowała narracja stworzona wokół Lipin – w całej Polsce mówi się o tym, że jest to bardzo niebezpieczne miejsce. Z tego powodu pochodzący z Warszawy Youtuberzy przybyli do Świętochłowic, aby na własne oczy zobaczyć, jak wygląda ta legendarna dzielnica. Oglądają zarówno zamieszkane familoki, jak i zaniedbane i niszczejące pustostany. Rozmawiają także z mieszkańcami – na pytanie, czy Lipiny są  niebezpieczne, odpowiadają przecząco.

- Można czuć się tutaj bezpiecznie. Kiedyś być może było tu niebezpiecznie, ale teraz jest bardziej bezpiecznie – mówi jeden z mieszkańców na nagraniu.

Jak możemy usłyszeć na nagraniu, część zapytanych mieszkańców Lipin twierdzi, że dzielnica nie ma przyszłości, dlatego lepiej ją opuścić. Dodają jednak, że podobna sytuacja ma miejsce w całym kraju. 

Sami twórcy kanału Urbex History porównują Lipiny do niektórych warszawskich dzielnic. Pod koniec swojego pobytu stwierdzają, że Lipiny wcale nie są niebezpieczne, a zła sława, jaką zyskało to miejsce, jest kompletnie niezasłużona, gdyż tutejsi mieszkańcy są niezwykle mili i sympatyczni.

Film z wizyty Urbex History na Lipinach możecie obejrzeć poniżej!

Urbex History

Kanał działa na YouTube od 2014 roku. Członkowie ekipy Urbex History są eksploratorami, pasjonatami historii. Odwiedzają różne opuszczone miejsca zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. W swoich materiałach przemycają treści historyczne – zawsze starają się opowiedzieć co nieco o historii miejsca, które zwiedzają.

Komentarze (10)    dodaj »

 • jo

  Lipiny szlabany

 • chropoców

  W Centrum jest gorzej.

 • jo

  Centrum Świętochłowic jest duuuużo gorsze niż Lipiny

 • kurde bele

  niych te warsiawskie gorolskie poszukiwacze sensacji lepi patoli we sztolicy szukajom tam ich je w 3 ..upy a niy sam na OS!!!

 • Mieszkaniec

  Lipiny obraz nędzy i rozpaczy

 • Danka

  Mi się zdaje że lipiny są bezpieczne . Bardziej strach jest wyjść samemu w Sosnowcu !

 • Alla

  Lipiny są piękne tylko zaniedbałe . Całe życie mieszka tam moja ciocia i jest zadowolona . Za dziecka uwielbiałam ją odwiedzać . Tak jak ludzie z filmiku powiedzieli młodym nie chce się pracować wolą kraść . Nie płacą czynszu za co to remontować potem ? .A z drugiej strony w Swietochłowicach kto nie płaci czynszu zaraz ląduje na lipinach . Cała patologia z Świętochłowic wszytko popsuła . Na Mijance jest gorszy syf moimi oczami . Przejście na skróty między budynkami na ulice Dulicisimy jest bardziej za niedbale . Nasrane tam jest , brudne podpaski leżą , pieluchy , syf i smród i to te ludzie co tam mieszkają to robią . I to samo na lipinach robią jak ich eksmitują potem . Lipiny są ok

 • M....M

  ...to w Lipinach jest ulica Dulcisimy Hoffmann?

 • Tobi

  M....M kas sie szlajol jak w szkole wykladali historie LIPIN ,zas zes chlol "bryna" przepuszczono przez czerstwy chlyb.

 • gość

  nie, dawna findera jest na mijance

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również