Wiadomości z Świętochłowic

Umowa na modernizację układu drogowego ul. Szczytowej i Sportowej podpisana!

 • Dodano: 2022-06-17 10:30

W dzielnicy Chropaczów już wkrótce rozpocznie się modernizacja układu drogowego ul. Szczytowej i Sportowej w rejonie przebudowywanej ul. Łagiewnickiej w Świętochłowicach.

15 czerwca umowę na wykonanie prac podpisali prezydent Świętochłowic, Daniel Beger oraz Jacek Kamiński, członek zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Świętochłowicach sp. z o.o.

- Współpraca z miejską spółką cieszy mnie, tym bardziej że Jacek Kamiński to obecny prezes Przyjazne Świętochłowice Stowarzyszenie, którego liderem miałem zaszczyt być przed nim. Jestem przekonany, że ten wspólny rodowód to dodatkowy argument przemawiający za tym, że miejska spółka doskonale wywiąże się z kolejnego powierzonego jej zadania - napisał prezydent Beger.

Prace zaplanowane zostały na blisko 3 lata

Prace zaplanowane zostały na blisko 3 lata ze względu na konieczność koordynacji prac z już prowadzonym remontem oraz plan robót uwzględniający potrzeby komunikacyjne mieszkańców. Warta ponad 4 mln zł inwestycja obejmie szereg prac podziemnych, w tym modernizację sieci kanalizacyjnej i sieci teletechnicznej – ta ostatnia umożliwi z kolei budowę szerokopasmowego internetu w przyszłości. Zainstalowane zostanie również nowe oświetlenie, a całości dopełni wykonanie nowej nawierzchni drogowej.

Finansowanie inwestycji pochodzi w 95% z dotacji rządowej w ramach programu „Nowy Ład”, zaś w 5% z budżetu gminy.

- To kolejny krok w kierunku zmiany wizerunku dzielnicy, która w najbliższych latach zyska nie tylko nowe drogi, ale też nową jakość mieszkania w części budynków komunalnych i nową infrastrukturę sportową – podkreśla prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Komentarze (15)    dodaj »

 • mieszkaniec

  W takim tempie jak jest modernizowany odcinek ulicy łagiewnickiej to potrwa to chyba jeszcze 3 kadencje panie prezydencie

 • KOSTEMPSCY TO ZLODZIEJE

  Delfin i Karcz tam miasto remontowali , że kamienice się waliły ludziom na głowy a oni swoje WILLE na Kostuchnie pobudowali ...

 • Mari

  Konsekwentne i zaplanowane działania przynoszą efekty. Beger to najlepszy gospodarz któremu jeszcze brakuje zgranego zespołu ale to się zmieni po wyborach. Totalna opozycja zero szans.

 • Bump

  HAHAHA co za cynizm.Beger jakby sam tylko kandydował to i tak nie wygra

 • Anula

  HAHAHA TAKIŚ PEWNY...

 • as

  Wspólnym dziedzictwem obu panów jest zajmowanie obecnych stanowisk bez adekwatnych umiejętności i kompetencji, a ich dorobek życiowy sprzed 2018 jest świadectwem do czego wystarcza im własnych talentów.

 • Taka prawda

  Wybory nadchodzą , propaganda sięga zenitu. Kłamca zawsze będzie kłamcą i tyle!

 • Blondyn

  Drodzy Swietochłowiczanie .Przed wyborami pisalem,ze rudy to charakter,a nie kolor włosów.Teraz nawet Nowak go nie "lubi".Wszyscy sikali z radosci bo D.Kostempski juz pojdzie siedziec itd oj joj joj.Delfin poki co plywa a rudy tak zalatwi Swiony ,ze sto milionow Dawidka to bedzie pikus.Niech mi ktos wtlumaczy ,co na Kalinie kosztuje 65 milionow???????.Za te kase stadion mogl byc zrobiony i nawet zuzel przy dobrych checiach,ale .....A teraz kolejna umowa miasta z kolesiem Begera .Ludzie kiedy wy sie obudzicie i pogonicie tych Etatowych Dzialaczy.Chyba ,ze zrzutka na wynajem dlugoterminowy Prezydenta z Siemianowic...

 • qwt

  Sorry, ale ten stadion i żużel to nie jest coś, co byłoby pierwszą potrzebą miasta. Tutaj trzeba przede wszystkim zadbać o gospodarkę i remonty miejskich kamienic, ulic itd. Stadion i inne zabaweczki to sobie można robić jak kasy zbywa, a tutaj jeszcze długo nie będzie zbywało.

 • Szalik

  Jak się nie ma co powiedzieć to się milczy. Gdzie prezydent jest rudy?? Już nie masz jak go obrażać bo za dużo dobrego zrobił?

 • Beata

  ruch ślązków to najgorsza organizacja w mieście. Zero inicjatyw. Zero zaangażowania. Kto wami rządzi ? WSZTYD !!!

 • Mieszkaniec

  Można ? - Można ! - Wystarczy nie kraść jak rodzina Kostempskich przez 8 lat ...

 • Mieszkaniec_2

  Zgadza się, pod kątem inwestycji, nie przypominam sobie tak obfitego okresu jak właśnie teraz.

 • PAMIĘTAMY2023!!!

  Jeszcze nie ma 2023r a już [...]zka?

 • miejscowa

  HIPOKRYCI ....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również