Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Usłyszeli 14 zrzutów kradzieży z włamaniem za płacenie znalezioną kartą

  • Dodano: 2020-03-13 08:15, aktualizacja: 2020-03-13 08:28

Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn.

Jeden z nich, 28-latek na początku marca br. znalazł kartę bankomatową. Następnie dokonał nią kilkunastu płatności, po czym przekazał ją swojemu 21-letniemu koledze.

Obaj usłyszeli łącznie 14 zarzutów kradzieży z włamaniem

Starszy mężczyzna dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy, w związku z czym grozi mu nawet 15 lat więzienia. Jego kompan może trafić „za kratki” na 10 lat.

Śledczy miejscowej komendy prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem. Do zdarzenia doszło na początku marca br. Z ich ustaleń wynikało, że pokrzywdzony zgubił swoją kartę bankomatową. Nadmienił, że ktoś, kto ją znalazł, dokonał nią kilkukrotnie płatności. Policjanci ustalili miejsca, w których wykonane zostały nielegalne transakcje, zabezpieczyli monitoring, jednocześnie ustalając wizerunek sprawców. Intensywna praca stróżów prawa, doprowadziła do ustalenia danych złodziei oraz okoliczności zdarzenia. Okazało się bowiem, że jeden z mieszkańców miasta znalazł zagubioną kartę. Następnie dokonał nią kilkunastu płatności, po czym przekazał ją swojemu 21-letniemu koledze. Kryminalni ze świętochłowickiej komendy zatrzymali wczoraj obu złodziei. 23-letni chorzowianin usłyszał 4 zarzuty, a jego 28-letni kompan aż 10. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia. 28-latek za kratkami może spędzić nawet 15 lat, ponieważ ostatnich czynów dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.