Wiadomości z Świętochłowic

Uwaga kierowcy! Złe warunki na drogach!

  • Dodano: 2023-02-01 06:15, aktualizacja: 2023-02-01 06:20

W ostatnich dniach doszło do pogorszenia pogody na śląskich drogach. Temperatura spadła, na drogach ponownie pojawił się lód, śnieg i pośniegowe błoto. Kierowców, szczególnie tych z niewielkim doświadczeniem, policjanci proszą o wzięcie pod uwagę trudnych warunków drogowych.

Zmienne warunki drogowe niestety dają mocno o sobie znać kierującym

Zwłaszcza młodzi kierowcy, którzy w ostatnim sezonie letnim zdobyli prawo jazdy, mogą nie doceniać zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie wiąże się z prowadzeniem samochodu w warunkach zimowych na oblodzonej i śliskiej nawierzchni. Ze względu na poranne mrozy, wzrasta prawdopodobieństwo oblodzenia nawierzchni drogi. Pomimo tego, że ulica wydaje się czysta, uważajmy szczególnie na zjazdach z dróg szybkiego ruchu, na mostach i wiaduktach oraz w rejonie wzniesień - tam ryzyko poślizgu znacznie wzrasta. W tak trudnych i zmiennych warunkach pomóc nam może opanowanie i ostrożność za kierownicą oraz unikanie gwałtownych reakcji. Również nie bez znaczenia jest czas przeznaczony na dotarcie do celu. Zbyt mała jego ilość i związany z tym pośpiech sprzyja niejednokrotnie podejmowaniu zachowań ryzykownych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • hanus

    W tak trudnych warunkach pogodowych powinni służby miejskie pracować 24h na dobę,piaskarki pługi śnieżne. A policja niech pamięta na maź posniegową i lód nie ma rady trzeba usuwać a jak jest nie usunięte to w pierwszej kolejności karać służby oczyszczania miasta

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również