Wiadomości z Świętochłowic

Uwaga na marznące deszcze! IMGW wydało ostrzeżenia

  • Dodano: 2018-11-20 10:30

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa śląskiego przed marznącymi opadami powodującymi gołoledź na drogach. Dzisiaj popołudniu warunki na drogach regionu mogą być bardzo trudne.

Minusowe temperatury i lekkie opady deszczu mogą bardzo utrudnić warunki na drogach. Według zapowiedzi IMGW w wielu miejscach woj. śląskiego może pojawić się gołoledź! Taka pogoda ma się utrzymać co najmniej do środowego poranka - do tego czasu obowiązuje wydane przez IMGW ostrzeżenie meteorologiczne. Niewykluczone jednak, że marznące opady deszczu będą występować jeszcze przez kolejne dni.

IMGW wydało dwa ostrzeżenia dotyczące marznącego deszczu. Pierwsze z nich będzie obowiązywało od dzisiaj (20 listopada) od godziny 17:00 do 21 listopada do godziny 2 nad ranem w 16 powiatach - bielskim, Bielsku-Białej, bieruńsko-lędzińskim, cieszyńskim, Gliwicach, gliwickim, Jastrzębiu-Zdroju, mikołowskim, pszczyńskim, raciborskim, rybnickim, Rybniku, Tychach, wodzisławskim, Żorach i żywieckim.

Drugie ostrzeżenie obowiązywać będzie w innych godzinach - od 20:00 we wtorek do 09:00 w środę. Obejmuje ono powiaty i miasta: będziński, Bytom, Chorzów, Częstochowa, częstochowski, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Katowice, kłobucki, lubliniecki, Mysłowice, myszkowski, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, tarnogórski, Zabrze i zawierciański.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również