Wiadomości z Świętochłowic

Uwaga na oszustów! Tym razem wysyłają wiadomości informujące o wezwaniu na Policję

  • Dodano: 2022-02-23 06:15, aktualizacja: 2022-02-23 06:29

Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed oszukańczymi wiadomościami przesyłanymi drogą elektroniczną, informującymi o wezwaniu na Policję.

Nawiązanie korespondencji z autorem wiadomości może skutkować otrzymaniem plików lub linków, które mogą zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem, wykradającym dane osobowe lub doprowadzić do całkowitego zablokowania komputera. Oszuści żądają okupu za odblokowanie komputera.

Uwaga!

Fałszywe wezwanie wysyłane do obywateli przez oszustów, w którym podszywają się pod Komendanta Głównego Policji

Jeżeli stałeś się ofiarą oszustów skontaktuj się natychmiast ze swoim bankiem. Zmień hasła do wszystkich kont bankowych, poczty elektronicznej i innych portali. Pod żadnym pozorem nie wolno płacić oszustom za odblokowanie komputera! To rozzuchwala przestępców i kontynuują swoje ataki przeciwko innym. Nie ma też żadnej gwarancji, że po opłaceniu okupu odzyskasz kontrolę nad komputerem.

Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji. W przypadku zablokowania komputera pomocy możesz też szukać na stronie międzynarodowego projektu: nomoreransom.org, którego uczestnikiem jest również Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.

Uwaga na oszustów! Tym razem wysyłają wiadomości informujące o wezwaniu na Policję

Komentarze (1)    dodaj »

  • Romuald Parchowski

    Ja każdego kto zaczyna gadkę o tym, że jest z policji uważam za oszusta, więc nigdy się nie nabiorę... Swoją drogą jak ktoś czyta list od teo luziego, który wysłał mu główny komendant policji i jeszcze w to wierzy to chyba sam sobie jest winien.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również