Wiadomości z Świętochłowic

Użytkowanie wieczyste - wysokość bonifikaty poznamy do końca stycznia

 • Dodano: 2019-01-04 07:15, aktualizacja: 2019-01-04 07:54

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi wysokości bonifikaty od opłat z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości stanowiących własność Gminy Świętochłowice informujemy, że zostanie ona ustalona do końca stycznia 2019 r.

Bonifikaty oraz ich skala stanowią ważny element budżetu miasta oraz Wieloletniego planu Finansowego, które to w wersjach przygotowanych przez poprzednie władze miasta zostały negatywnie zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Obecnie trwają prace nad nowym budżetem, które zakończą się przed końcem stycznia 2019. Zarówno nowy budżet, jak i wysokość bonifikat muszą zostać uchwalone przez Radę Miejską przed 31 stycznia 2019 r. Informacja o ich ostatecznym kształcie niezwłocznie zostanie przekazana mieszkańcom.

Komentarze (13)    dodaj »

 • Asia

  Czy jest już decyzja?

 • Sylwia Kluge

  I jak z tą bonifikatą?

 • olo

  poniżej treść uchwały z 2012r.:UCHWAŁA NR XVI/201/12RADY MIEJSKIEJ W ŚWIĘTOCHŁOWICACHz dnia 22 lutego 2012 r. - udziela się bonifikaty w wys. 80% za przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności, można? - można.

 • wieczysty

  jak widać po katastrofalnym stanie infrastruktury w mieście cała kasa i tak zostaje "przejedzona" - absolutnie nie zgadzam się na sponsorowanie tak naprawdę nie wiadomo czego z moich pieniędzy jak również nie życzę sobie bycia mieszkańcem gorzej traktowanym niż warszawiacy, wrocławianie, gdynianie itd. - upust przy jednorazowej wpłacie powinien być min. 70%, nie wyobrażam sobie, że będzie inaczej.

 • John

  Jasne, Pan prezydent chce remontować domki fińskie z naszej kasy tym niepłacącym więc z czegoś trzeba pieniądze mieć. Znając życie wyskoczą z jakimiś śmiesznymi 40% i większość pokaże im środkowy palec bo będzie opłacało się bardziej płacić to w ratach 20 lat

 • Mary

  maksymalnie 10-20 procent, na więcej miasta nie stać, o domki się nie martw to nie będzie twoja kasa

 • Anej

  No napewno ty to sfinansujesz.A skąd je weźmie jak nie od mieszkańców

 • John

  A czyja jak nie z moich podatków i z mojego użytkowania wieczystego ? Przyjdzie mikołaj i CI da kilkaset tysięcy czy kilka milionów ?

 • Hej

  Widzisz, musisz spojrzeć szerzej na miasto. Potrzeba kasy na remonty kamienic i dróg. Ta kasa na to pójdzie.

 • obserwator

  co to znaczy "nie stać"? - a dlaczego ja mam być sponsorem marnotrawstwa?. Jeżeli na gruntach skarbu państwa upust jest w wys. 60%, to grunty gminne powinny być minimum tak samo traktowane, żeby była jasność to nie jest żadne rozdawnictwo tylko oddanie ludziom to co się im po prostu należy!!!!!!!!.

 • Hej

  Tobie sie na pewno nie należy bo tu nie mieszkasz

 • obserwator

  co to znaczy "nie stać"? - a dlaczego ja mam być sponsorem marnotrawstwa?. Jeżeli na gruntach skarbu państwa upust jest w wys. 60%, to grunty gminne powinny być minimum tak samo traktowane, żeby była jasność to nie jest żadne rozdawnictwo tylko oddanie ludziom to co się im po prostu należy!!!!!!!!.

 • Macgyver

  Liczę na to że zniżka za jednorazową wpłatę wyniesie nie mniej niż w Warszawie ! Bo chyba już wystarczająco sponsorowaliśmy to miasto.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również