Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

W Chropaczowie przełożono bierzmowanie. Dlaczego?

 • Dodano: 2020-03-12 14:15, aktualizacja: 2020-03-12 18:26

W rzymskokatolickiej parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Świętochłowicach-Chropaczowie odwołano bierzmowanie. Powodem jest zagrożenie związane z koronawirusem.

- W związku z zagrożeniem koronawirusem w Polsce, decyzją władz kościelnych, Msza Św. z udzielaniem sakramentu bierzmowania w dniu 17 marca 2020 r. zostaje odwołana. Odwołane są również wszystkie próby dla kandydatów. O nowej dacie będziemy informować na bieżąco – poinformowali duchowni.


Odwołano także nauki przedmałżeńskie, które miały się odbyć w terminie 12.03., 13.03., 14.03. 2020 roku. Tym samym świętochłowicka parafia wdraża procedury mające uchronić wiernych przed możliwością zarażenia się groźnym wirusem.
 

Przypomnijmy, że 12 marca, Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski, wydała zalecenie wprowadzając prewencyjne środki ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem. Zarekomendowano biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętych. Dotyczy to osób w podeszłym wieku, wiernych, którzy mają objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osób, które czują obawę przed zarażeniem. W oficjalnym komunikacie poinformowano także, że do 29 marca liturgie z udzieleniem sakramentu bierzmowania  muszą zostać przeniesione na terminy późniejsze. Zawieszono także pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę oraz rekolekcje szkolne organizowane przez parafie.

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Terlikowski

  A po co zakazywać? niech się zbierają na potęgę, zarażają. Szybciej się dostaną do upragnionego Raju i życia wiecznego. Po co się męczyć na tym ziemskim padole. Zycie wieczne najważniejsze.

 • Obserwator

  Zwyczajnie boi się zarażenia od młodych.Bierzcie przykład, bo nawet nie wiecie kiedy was dopadnie wirus.

 • Ja

  A ochronka nadal czynna i seniorzy szturmuja od rana. Kto jest za to odpowiedzialny? Powinna być zamknięta.

 • Alojz

  To decyzja biskupa nie farorza

 • ehhh

  Jakby to była decyzja biskupa to by niy dotyczyła ino 1 kościoła, wiync siedź cicho.

 • Alojz

  Goopiś

 • Rex

  Alojz coś ty kościelny abo ministrant ,jak rześ taki akuratny, to gibci arcybiskup ,poprow mie jak sie myla

 • Rex

  Mądra decyzja .Odpowiedzialny farorz.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.