Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

W górach jest wszystko, co...Kochan!

  • Dodano: 2019-10-03 08:15, aktualizacja: 2019-10-02 08:42

Podczas trzydniowego rajdu w Beskidach, uczniowie klas pierwszych i drugich świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego mieli wspaniałą okazję do podziwiania uroków jesieni w górach.

Meta rajdu znajdowała się w schroniskach na Hali Lipowskiej i Rysiance, gdzie grupa dotarła po prawie 5 godzinach marszu, z dworca PKP w Rajczy.

Plecaki ciążyły, zdarzały się chwile zwątpienia we własną kondycję, ale pyszny obiad szybko postawił wszystkich na nogi. W drugi dzień grupa spotkała się na Hali Boraczej, gdzie wszyscy zjedli najsłynniejsze jagodzianki w całych Beskidach. W drodze powrotnej trwały zbiory jagód, grzybów i jeżyn, których na szlakach nie brakowało. W ostatni dzień pozostało zejść ze szczytów do Rajczy i wsiąść do pociągu (wcale nie byle jakiego...), aby późnym popołudniem zameldować się w Świętochłowicach.

Górska wędrówka była także doskonałą okazją dla ponad stu uczniów klas pierwszych, aby się zintegrować i lepiej poznać. Rozmowom na szlaku i wieczornym dyskusjom nie było końca. Ekstra rajdzik, świetnie było! - komentowały Nadia i Martyna z klasy psychologiczno - pedagogicznej. Za rok na pewno będziemy chciały znów pojechać – dodały. W takim razie, do zobaczenia na szlakach za rok!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.