Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

W miniony weekend w Świętochłowicach zatrzymano aż 4 nietrzeźwych rowerzystów!

  • Dodano: 2019-10-22 09:00

W miniony weekend w ręce świętochłowickiej drogówki wpadło aż 4 nietrzeźwych rowerzystów, z czego dwóch miało ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Rowerzyści poruszający się ulicami muszą pamiętać, że są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.Nie obyło się też bez pijanych kierowców. Stróże prawa zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn. Amatorzy jazdy na tzw. „podwójnych gazie” teraz odpowiedzą przed sądem. Teraz grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

Ciepła aura na dworze sprawia, że sezon rowerowy nadal trwa. Jednoślad jako środek transportu lub rekreacji sprawdza się znakomicie. Rowerzyści poruszający się ulicami muszą jednak pamiętać, że są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.
W miniony weekend świętochłowicka drogówka prowadziła działania o nazwie „Nie jeżdżę po alkoholu”. Niestety nie obyło się bez nieodpowiedzialnych kierowców.
W sobotę policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli mężczyznę, który prowadził samochód po pijanemu. 58-latek wpadł wieczorem w ręce mundurowych na ulicy Ceramicznej. Badanie alkomatem wykazało u rudzianina blisko pół promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa uniemożliwili kierowcy BMW dalszą jazdę oraz zatrzymali jego prawo jazdy.
Niespełna pół godziny później na ulicy Hajduki w ręce mundurowych wpadł kolejny amator jazdy na „podwójnym gazie”. Badanie alkomatem u 28-letniego kierowcy mercedesa wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz chorzowianin będzie musiał liczyć się z konsekwencjami. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą mu: wysoka grzywna, orzeczenie zakazu kierowania pojazdami, a nawet kara 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
W tym samym czasie na ulicy Chorzowskiej drugi patrol świętochłowickiej drogówki zatrzymał do kontroli nietrzeźwego rowerzystę. 39-letni rudzianin kierował jednoślad, mając w organizmie blisko promil alkoholu. Pół godziny później w ręce mundurowych wpadł kolejny rowerzysta z Rudy Śląskiej. Badanie alkomatem wykazało u 61-latka ponad pół promila alkoholu w organizmie. 

Drugiego dnia działań stróże prawa zatrzymali następnych dwóch nietrzeźwych kierujących. Każdy z nich miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci przypominają!

W myśl obowiązujących przepisów rowerzyście, który znajduje się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu), grozi kara aresztu do 14 dni albo grzywna. W przypadku jazdy w stanie nietrzeźwości (0,5 promila alkoholu i więcej) grozi kara aresztu albo grzywna. Sąd może również orzeczenia wobec sprawcy zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

Mundurowi zapowiadają, że tego rodzaju działania będą powtarzane cyklicznie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • djg

    ciepło jest trzeba się napić D

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.