Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

W niespełna godzinę odnaleziono zaginionego 78-latka

 • Dodano: 2019-09-17 07:15, aktualizacja: 2019-09-17 07:29

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 78-letniego mężczyzny, który w piątek około 2.00 rano wyszedł z domu, nie informując swojej rodziny, gdzie się udaje. O zaginięciu mężczyzny powiadomiła świętochłowicką Policję jego córka. Stróże prawa natychmiast rozpoczęli poszukiwania świętochłowiczanina. W niespełna godzinę po rozpoczęciu akcji poszukiwawczej mężczyzna został odnaleziony w rekreacyjnej części miasta w dzielnicy Piaśniki.

W piątek około 13.30 do świętochłowickiej komendy Policji przyszła kobieta, która zgłosiła o zaginięciu jej 78-letniego schorowanego ojca. Zaniepokojona córka, po sprawdzeniu okolicy miejsca zamieszkania podjęła decyzję o zawiadomieniu służb. Świętochłowiccy policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania starszego mężczyzny. Rysopis przekazano miejscowym policjantom oraz innym jednostkom policji naszego województwa. W poszukiwania włączyli się również mundurowi drużyny alarmowej katowickiego oddziału prewencji. Stróże prawa sprawdzali najpierw okolicę miejsca zamieszkania, a następnie przeczesywali pobliski teren. Jednocześnie przeglądali również monitoring miejski. Mundurowi świętochłowickiej drogówki tymczasem prowadzili poszukiwania w rzadko uczęszczanej rekreacyjnej części dzielnicy Piaśniki. Zauważyli tam starego mężczyznę, którego ubiór odpowiadał przekazanemu przez córkę rysopisowi. Mężczyzna był zdezorientowany sytuacją, w której się znalazł. Wtedy też okazało się, że to zaginiony Świętochłowiczanin. Policjanci ustalili, że mężczyzna wyszedł z domu w nocy, gdy jego żona spała. Na miejsce wezwali karetkę pogotowia, która zabrała 78- latka do szpitala na badania. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policji mężczyzna został szybko odnaleziony i na szczęście nie doszło do tragedii. Mężczyzna wrócił do rodziny, a jego życiu i zdrowiu już nic nie zagraża.

Na zaginięcie szczególnie narażone są osoby w podeszłym wieku, często z demencją starczą, bądź cierpiące na inne schorzenia. Apelujemy więc do najbliższych, aby otoczyli swoich starszych krewnych opieką i stałą kontrolą. Wskazane jest, aby w kieszeniach najczęściej używanych ubrań, umieścić kartki z numerem telefonu komórkowego do najbliższej rodziny lub adresem zamieszkania. Należy mieć świadomość, że nawet chwilowa nieuwaga może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia starszych osób.


Źródło: KMP Świętochłowice

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Józef B.

  Brawo Policja! Skoro tak dobrze im idzie to może znajdą drona, który się "oddalił" z UM?

 • Mmm

  Brawo!

 • Obserwator

  Starego człowieka zauważyli, może lepiej było napisać starszego pana

 • Keno

  Rekreacyjna części miasta ? Gdzie to jest

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.