Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

W sieci zawrzało za sprawą filmu pacjetna oddziału psychiatrycznego ZOZ w Świętochłowicach

 • Dodano: 2020-01-02 15:30, aktualizacja: 2020-01-07 08:13

W ubiegły weekend w mediach społecznościowych zawrzało. Wszystko za sprawą filmu opublikowanego przez jednego z pacjentów oddziału psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach. Pan Maksymilian opublikował na Facebooku nagranie i opis sytuacji, do której miało dojść 29 grudnia. Jak relacjonuje, miał podejść do lekarza i zapytać o pewne kwestie związane z czytaną literaturą o tematyce psychologicznej. Ten miał polecić pacjentowi, by "rozpędził się na korytarzu i za***bał głową w ścianę". Szpital odpiera zarzuty i informuje, że nagranie jest "niedopuszczalną manipulacją".

Pan Maksymilian udał się na oddział psychiatryczny ZOZ w Świętochłowicach, by, jak sam przyznaje, pokonać nałóg.

- Kto mnie choć trochę zna, wie że od lat kilku borykam się z pewnymi nałogami, z którymi postanowiłem się ostatecznie zmierzyć. Dla dobra siebie, swojej Rodziny oraz dobrego imienia.. W tym celu podjąłem leczenie na oddziale psychiatrii i detoksykacji w naszym Miejskim Szpitalu zwanym teraz ZOZ ŚWIĘTOCHŁOWICE. Posta nie piszę aby się chwalić A ŻALIĆ! - napisał Pan Maksymilian (pisownia oryginalna).

W ubiegły weekend w mediach społecznościowych zawrzało

Jak relacjonuje świętochłowiczanin, w niedzielę miał podejść do lekarza i zapytać o pewne kwestie związane z czytaną literaturą o tematyce psychologicznej. Wówczas lekarz miał mu polecić, by "przebiegł się korytarzem i zaj***bał głową w ścianę".

Dziś podczas porannego obchodu zapytałem uprzejmie jednego ze specjalistów czy jest PSYCHIATRĄ (chciałem poprosić o wytłumaczenie kilku pojęć z książki o profilu nieco właśnie psychologicznym (...) To jaką odpowiedź usłyszałem wprawiła mnie w OSŁUPIENIE! Pan lekarz psychiatra odparł do mnie: - PRZEBIEGNIJ SIĘ KORYTARZEM, Z**EB GŁOWĄ W ŚCIANĘ I WRÓĆ! Po czym rzucił na odchodne "Na takie rozmowy zapraszam po obchodzie do mojej dyżurki" - pisał Pan Maksymilian (pisownia oryginalna).

Oburzony zachowaniem lekarza pacjent udał się na rozmowę. Całość nagrał, a następnie udostępnił w mediach społecznościowych.

- Rozumiem, że na co dzień pracownicy mają do czynienia z mocno problematycznymi pacjentami (sam takim byłem na początku), jednakże nie zwalnia to Pana z OBOWIĄZKU traktowania każdego JAK CZŁOWIEKA - napisał pan Maksymilian na Facebooku.

Szpital odpiera zarzuty

Szpital wydał w całej sprawie krótkie oświadczenie. Według zarządu placówki nagranie i wpis są "niedopuszczalną manipulacją".

- W dniu 29.12.2019 r. o godz. 14.39 Pan Maksymilian na swoim profili na www.facebook.com zamieścił nagranie jakoby z rozmowy z lekarzem z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach Spółka z o.o.. W nagraniu jednak słychać wyłącznie monolog Pana Maksymiliana, sugerujący odbiorcom określoną wypowiedź lekarza, której w nagraniu nie ma. Przypisaną przez siebie treść wypowiedzi lekarza Pan Maksymilian niezgodnie ze stanem faktycznym umieścił też w swoim wpisie poniżej nagrania. Oświadczamy zatem, że nagranie i wpis są niedopuszczalną manipulacją i aktualnie jesteśmy w trakcie dokonywania zabezpieczenia dla celów dowodowych umieszczonego wpisu oraz wybranych komentarzy na wszystkich profilach gdzie został on udostępniony celem wyeliminowania działań na szkodę lekarza i Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach Spółka z o.o - poinformował Zarząd Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach.


Źródło: Redakcja

Komentarze (41)    dodaj komentarz »

 • AntyBydło

  Przez 2 dni (przyjęcie bez zgody - sprawa w sądzie) byłem "pacjentem" szpitala w Rybniku - patologia, faszerowanie ludzi prochami, żadnych badań, głodowe racje żywnościowe i personel (z wyłączeniem kilku bardzo dobrych pielęgniarzy i pielęgniarek) który krzyczy po "ułomnych" starych ludziach, którzy są schorowani, i którym zostało 1-3 lata życia jak po bydle. Jutro telefon do lekarza, prośba o wyjaśnienie - a później to już tylko TVN, Polsat i sprawy w sądzie dopóki "k**wy" nieroby pójdą siedzieć albo znajdą się tam gdzie trzeba

 • miska

  a co, lekarz jest bogien pacjenta i może wszystkim manipulować? Teraz pewnie będzie kasował dane dźwiękowe, żeby wyjść na tego dobrego... ja temu panu wierzę, bo lekarze są bezsensowni i agresywni - tylko że dzięki tym pacjentom mają chleb i zapominaja ich szanować

 • Kazimierz

  Byłem tam pacjentem , nie dam sobie powiedzieć złego słowa o oddziale psychiatrycznym w Świętochłowicach,Pani ordynator bardzo miła,kompetentna , bardzo ludzka tak samo dr Kapica która mnie prowadziła,bardzo miła, pan dr Czaja również nie można było mu nic zarzucić, leżałem tam miesiąc,na jedno co narzekałem to wyżywienie, jeżeli chodzi o czystość na oddziale to dbali aż przesadnie.Wielkie podziękowania dla Pani ordynator za przyjęcie mnie do szpitala, było to w przychodni po przyjęciu wszystkich pacjentów, nie byłem nawet umówiony na wizytę.Dziekuje za opiekę.

 • Kazimierz

  Byłem tam pacjentem , nie dam sobie powiedzieć złego słowa o oddziale psychiatrycznym w Świętochłowicach,Pani ordynator bardzo miła,kompetentna , bardzo ludzka tak samo dr Kapica która mnie prowadziła,bardzo miła, pan dr Czaja również nie można było mu nic zarzucić, leżałem tam miesiąc,na jedno co narzekałem to wyżywienie, jeżeli chodzi o czystość na oddziale to dbali aż przesadnie.Wielkie podziękowania dla Pani ordynator za przyjęcie mnie do szpitala, było to w przychodni po przyjęciu wszystkich pacjentów, nie byłem nawet umówiony na wizytę.Dziekuje za opiekę.

 • Hania

  Tak niestety tam jest odwiedzalam koleżankę i też mi mówiła że lekarze chorych mają za nic najlepiej mocna tabletka i spokój napewno tam nikt nikogo nie wyleczy powini to zamknąć

 • Bylamtam

  W sedno

 • Nie dla hejtu

  Mnie się zawsze wydawało, że uczciwość, etyka i rzetelność dziennikarska nakazuje zrobienie chociaż minimalnego rozeznania w temacie , bo wtedy dowiedzielibyście się dokładnie kim jest niby walczący o sprawiedliwość pacjent . Zresztą każdy inteligentny łatwo się domyśli. Wystarczy uważnie posłuchać tego przestawienia. Ale przecież lepiej komuś zepsuć opinię , uruchomić fale hejtu na szpital. Niesmak to mało powiedziane

 • gul

  Hihi, pacjent psychiatryka jak sam przyznał mający problemy ze swoim "zdrowiem" i dodatkowo z używkami ma być tu wiarygodny.

 • Anka z zaścianka

  Czytam te komentarze i krew mnie zalewa. Czy pacjentom tego oddziału ktoś na siłę wlewał alkohol do ust?. Czy na siłę im ktoś wpychał marychę, koks i różne opiaty? Ja się pytam jakim prawem się skarżą skoro sami doprowadzili się do takiego stanu? Pracowałam 45 lat i płaciłam składki na ZUS, zdrowotne, podatki do US, i słyszę od lekarza, że nie dostanę skierowania na RM bo to drogo kosztuje i mam przyjść jak się będzie coś działo. Do endokrynologa czekam już pół roku a na rehabilitację rok, do sanatorium czeka się 36 miesięcy. Ten oddział powinien być dla ludzi, którzy naprawdę chorują na schizofrenię lub inne choroby psychiczne. A taki jeden z drugim ma kasę to się bawi, nierzadko handluje. W chwili gdy czuje, że długo nie pociągnie to leci na oddział. Maksymilian powiedz jaki jesteś biedny rodzicom dzieci chorych na nowotwory, dla których NFZ nie ma pieniędzy na leczenie i muszą prosić ludzi dobrej woli i róże fundacje na leczenie swojego dziecka. Masz problemy ze sobą? To ci poradzę - jedź do Gliwic na onkologię pooglądaj sobie te chore dzieci, załap się tam jako wolontariusz to wyjdziesz z nałogu za tydzień. I w Nowym Roku życzę ci byś nie trafił do Gliwic jako pacjent, bo jakiś inny Max będzie na oddziale psycho w Świętochłowicach i dla ciebie już kasy na leczenie nie będzie. Masz świadomość ile ludzi odebrało sobie życie bo usłyszeli od lekarza wyrok a nie stać ich było na kosztowne lekarstwa nierefundowane przez NFZ? A wam wszystkim forumowiczom w Nowym Roku życzę byście modlili się o zdrowie, bo na rozum chyba za późno.

 • Ktos

  Wypowiadaja sie ludzie ktorzy nie pracuja na psychiatrii. Powodzenia. Powinniscie dziekowac ze ktos tam chce pracowac i opiekowac sie chorymi psychicznie bo wiekszosc z Was nie bylaby w stanie.

 • leopold

  W kraju gdzie niedouczony magister kpi z profesora, u którego się uczył takie zjawisko, że pacjent chce pouczać lekarza nie powinno nikogo dziwić.

 • Gość

  Przecież ten lekarz nic takiego nie powiedział.Przynajmniej na nagraniu nicnie słychać

 • Gość

  Natomiast nie zaprzeczał jakoby nic nie powiedział.Ja wierzę Panu Maksymilianowi chociażby z jednego powodu! Ludziom się wydaje,że skoro ktoś jest pacjentem takiego szpitala(oddziału)to od razu wariat i pewnie sobie coś uroił i tym sposobem będą się teraz bronić w szpitalu.Pamiętajmy,że Pan Maksymilian nie jest tam z powodu choroby psychicznej typu schizofrenia a z powodu leczenia nałogu.Nie róbmy ze zdrowego człowieka wariata bo tak jest najprościej.Gdyby lekarz nie powiedział czegoś takiego to w momencie kiedy Pan Maksymilian o tym nadmienia lekarz by zaprzeczył np"A cóż Ja Panu takiego powiedziałem,że tak się Pan zdenerwował"a tutaj zero zaprzeczenia.

 • pseudonim

  Ma nagraniach Bergera i TRebińczyka też mało słychać, a nagrania służą za pseudodowody

 • długi

  Świadkowie to lepszy dowód niż nagranie.

 • Kuba

  Bardzo inteligentny i rozsądny lekarz że, że śmiechu można pęknąć takiego lekarza, to widły i w pole a nie leczyć ludzi zachowanie skandaliczne, chamskie i wulgarne ten człowiek powinien być leczony, tam gdzie pracuje

 • duch uroczyska

  syn tego gościa od żmij i pająków czy zbieżność nazwisk?

 • Gość

  "Bohater" jednej chwili!

 • Zib111

  Trzeba wziąć się za te hołotę, lekarzy psychiatrów. CZĘŚĆ ( O PODKREŚLAM CZĘŚĆ) ma kompleks Boga i w dodatku są cha macy w stosunku do pacjentow. A z ich ( pacjentów) pieniędzy się wykształcili i z pacjentów pieniędzy mają na zycie!

 • leopold

  Nikt mu (pacjentowi) nic nie zarzuci- wszak sprawa ma miejsce na oddziale psychiatrycznym, a pisze tę prawdę czy też wymyśloną audycję znudzony, a może zmęczony ssaniem pacjent tego oddziału, który zabrał się za studiowanie swojego przypadku w literaturze. Białe myszy biegające po sufitach były by fajnym aczkolwiek trochę jednak zważywszy okoliczności przeasadnym dodatkiem.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.